Plzeň porazila Bohemians 2:0 a upevnila si třetí místo v tabulce. Jablonec nastřílel Budějovicím pět gólů

Fotbalisté Plzně v 21. kole první ligy zvítězili na stadionu Bohemians 1905 2:0 a upevnili si třetí místo v tabulce. Ostrava vyhrála v Mladé Boleslavi 3:1, Olomouc doma remizovala bez branek s Hradcem Králové, Pardubice s Teplicemi 1:1 a Jablonec přestřílel České Budějovice 5:2.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Šulc dal gól na 2:0, ale také musel zkousnout tvrdý zákrok

Pavel Šulc dal gól na 2:0, ale také musel zkousnout tvrdý zákrok | Zdroj: CNC / Profimedia

Plzeňští rozhodli zápas v Ďolíčku už v úvodních 12 minutách, během nichž se trefili Tomáš Chorý a nejlepší týmový střelec v sezoně Pavel Šulc. Viktoria navázala na vítězství 1:0 z úterní dohrávky v Ostravě a v lize posedmé za sebou bodovala. Plzeňští mají v neúplné tabulce už sedmibodový náskok před čtvrtým Slováckem, stejný rozdíl jim schází k druhé Slavii. Západočeši porazili Bohemians podruhé za sebou a v Ďolíčku bodovali v posledních šesti zápasech. Pražané už šest kol nezvítězili a jsou desátí.

Ostrava po dvou porážkách poprvé v jarní části sezony bodovala a skórovala. Všechny branky v duelu Mladé Boleslavi s Baníkem padly v úvodním poločase. Hosty poslal do vedení Tomáš Rigo, Jakub Fulnek sice vyrovnal, ale ještě před pauzou se za hosty trefili Quadri Adediran s Ewertonem.

Slezané se posunuli na páté místo, Středočeši při domácí premiéře trenéra Davida Holoubka nenavázali na minulou remízu 1:1 v Plzni a v nejvyšší soutěži posedmé za sebou nevyhráli. V neúplné tabulce jsou osmí.

Souboj mezi Olomoucí a Hradcem Králové skončil na hřišti Hanáků počtvrté za sebou nerozhodně. Sigma zvítězila v jediném z posledních devíti kol a klesla na šesté místo, odehrála ale o zápas méně. Východočeši vyhráli v jediném z minulých osmi ligových duelů a jsou třináctí.

Zápas Pardubice - Teplice otevřel nejrychlejším gólem ligové sezony domácí útočník Tomáš Zlatohlávek, nejlepší střelec týmu se prosadil po 22 sekundách hry.

V 87. minutě srovnal střídající obránce Štěpán Chaloupek. Východočeši neprohráli počtvrté za sebou, přesto klesli na 12. místo. „Skláři“ jsou devátí a mají k dobru středeční dohrávku proti Olomouci.

Kanonáda v Jablonci

Jablonec proti Českým Budějovicím poslal do vedení už v osmé minutě Vachtang Čanturišvili. O 10 minut později vyrovnal Patrik Hellebrand, ale po změně stran přidali góly Jakub Martinec, Nemanja Tekijaški a Václav Drchal, druhý gól hostů dal Jan Suchan.

Dynamo zůstalo poslední a na soupeřových hřištích má s pouhými dvěma body nejhorší bilanci ze všech účastníků nejvyšší soutěže. Severočeši po třech kolech vyhráli a vstřelili pět branek poprvé od ledna 2021, kdy zvítězili 5:0 v Teplicích.

V neděli jsou na programu zbývající tři zápasy 21. kola. Od 15:00 se Slavia představí na hřišti nováčka z Karviné a Zlín přivítá v regionálním derby Slovácko. O tři hodiny později vedoucí obhájce titulu Sparta vyzve Liberec.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 17. 2. 2024)