Sparta ukončila vítěznou sérii Hradce, Kometa nasázela Pirátům sedm gólů

Úvodními čtyřmi zápasy začalo 40. kolo hokejové extraligy. Mountfield HK po dvou měsících prohrál doma, když podlehl Spartě. Karlovarská Energie konečně vyhrála za tři body, zadařilo se jí to proti Olomouci. Mladá Boleslav potvrdila formu v Litvínově a Kometa nastřílela 7 gólů Pirátům.

Hradec Králové, Litvínov, Karlovy Vary, Chomuto (Aktualizováno: 20:32 29. 1. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Buchtele dal první branku Sparty v Hradci, tu druhou mu na konci zápasu neuznali časoměřiči | Foto: David Taneček | Zdroj: ČTK

Mountfield HK – Sparta Praha 2:3

Lvi doma naposledy prohráli na konci listopadu a od té doby napočítali ve své hale osm výher za sebou, tu devátou ale nepřidali, vítěznou sérii ukončila pražská Sparta, které se naopak daří venku.

Na mistrovství světa vlakem. Miloš Říha s Petrem Nedvědem pokřtili speciální hokejovou lokomotivu

Klíčové kroky k výhře udělali v bílém hrající Pražané během prvních patnácti minut. Lukáš Pech po 6 minutách využil velkou chybu Petra Koukala a po sólu otevřel skóre, o chvíli později zvýšil náskok Jan Buchtele šikovnou tečí a třetí gól dal po střele bez přípravy Jiří Smejkal.

Mountfield sice svěřence Uweho Kruppa  přestřílel 38:13, jenže téměř bezchybného Matěje Machovského překonal až ve 47. minutě Petr Zámorský. Radek Smoleňák při hře bez brankáře snížil na 2:3, jenže vyrovnat už se domácím nepodařilo.

Verva Litvínov – BK Mladá Boleslav 0:4

Sparta se na 9. místě osamostatnila před Litvínovem, který prohrál domácí zápas s Mladou Boleslaví 0:4.

Na stadionu Ivana Hlinky čtyři tisícovky diváků čekaly na první gól téměř 25 minut, jenže když přišla, fanoušci Vervy nadšení nebyli, hostující Kovačevič totiž vybídl ke skórování Radka Zohornu. Ve třetí třetině pojistili hostující náskok postupně Lukáš Pabiška, Pavel Kousal a David Šťastný.

Bruslaři po výsledku 4:0 vyhráli pátý z posledních šesti vzájemných zápasů.

@BK Mladá Boleslav natahuje vítěznou šňůru na tři zápasy. Proti @HC VERVA Litvínov byli perfektní i v obraně a vítězí 4:0. Na listinu střelců se v poslední periodě stihli zapsat PABIŠKA, KOUSAL a ŠŤASTNÝ. #LITvMBL #TELH

20:04 – 29. 01. 2019

1

Energie Karlovy Vary – Olomouc 2:0

Hokejisté Energie nezískali v jednom zápase tři body od začátku prosince loňského roku, dočkali se proti Olomouci, proti které se jim v poslední době daří, Hanáky porazili ve čtvrtém z posledních pěti zápasů.

Vítězný gól padl už po necelých čtyřech minutách, když Roman Vlach přejel s kotoučem do útočného pásma a připravil pozici Ondřeji Beránkovi, který trefil přesně pravý horní roh. Ve 34. minutě si dárek ke svým středečním 33. narozeninám nadělil brankou na 2:0 Stanislav Balán.

Energii k první tříbodové výhře po 13 zápasech pomohlo také 29 zákroků Filipa Novotného, který v brance Karlových Varů udržel čisté konto.

Kometa Brno – Piráti Chomutov 7:1

Krize Chomutova je nejen herní, ale také finanční. Špatně naladění Piráti si na led úřadujících mistrů přijeli pro šestou porážku z posledních sedmi zápasů.

Začátek přitom lépe vyšel Severočechům. Čerstvý čtyřicátník Radek Duda založil akci, na konci které Adam Raška překonal brněnského gólmana Karla Vejmelku. Chomutov se ale z vedení radoval jen čtyři minuty do pohotové vyrovnávací střely Petera Muellera.

Američan po přestávce v přesilové hře oplatil Martinu Zaťovičovi gólovou přihrávku a Kometa ve 23. minutě otočila skóre, náskok ještě během prostřední části hry zvýšili Jakub Orsava, jehož trefu potvrdili až videorozhodčí, a Jan Hruška, který dorážkou zakončil Orsavův únik.

Do podoby debaklu završili skóre ve třetí třetině Tomáš Malec a dvěma góly během 24 sekund Martin Zaťovič a Leoš Čermák. Kometa nakonec nasázela Pirátům 7 gólů.

Tipsport extraliga 2018/19 (PLATNÉ K 29. 1. 2019)

40. kolo hokejové extraligy:
Mountfield Hradec Králové - HC Sparta Praha 2:3 (0:3, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 47. Zámorský (Paulovič), 58. Smoleňák (Zámorský) - 7. Pech (Forman), 10. Buchtele (Piskáček, Klimek), 16. Smejkal (Rousek, Tomáš Dvořák). Rozhodčí: Šír, Pražák - D. Hynek, D. Klouček. Vyloučen: 3:3. Bez využití. Diváci: 4442.

HC Energie Karlovy Vary - HC Olomouc 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávka: 4. O. Beránek (R. Vlach), 34. Balán (T. Mikúš, J. Černý). Rozhodčí: Bejček, Pešina - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 2:3, navíc Skuhravý (K. Vary) 10 min. Bez využití. Diváci: 2903.

HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)
Branka a nahrávky: 25. R. Zohorna (Kovačevič, Bernad), 42. L. Pabiška (D. Šťastný, Žejdl), 52. P. Kousal (Flynn), 57. D. Šťastný (R. Zohorna). Rozhodčí: Hejduk, Roman Svoboda - L. Kajínek, K. Zavřel. Vyloučení: 1:5, navíc J. Petružálek (Litvínov) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3936.

HC Kometa Brno - Piráti Chomutov 7:1 (1:1, 3:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 11. Mueller (P. Holík, Dočekal), 24. Zaťovič (Mueller, O. Němec), 28. Orsava, 31. J. Hruška (Orsava, Bartejs), 44. Malec (P. Holík, O. Němec), 54. Zaťovič (Mueller, J. Hruška), 54. L. Čermák (Vondráček, Orsava) - 7. Raška (L. Kovář, Duda). Rozhodčí: A. Jeřábek, Obadal - Malý, Komárek. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 7016.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít