Bílí Tygři Liberec odskočili v čele extraligy, na ledě Třince vyhráli 5:2. Druhá je Plzeň

Hokejisté Liberce ve 43. kole hokejové extraligy opět zvýšili svůj náskok v čele soutěže. V souboji druhého týmu s prvním vyhráli v Třinci jednoznačně 5:2. Na druhé místo se dostala Plzeň, které výhru zajistli reprezentanti Kovář s Gulašem.

Třinec (Aktualizováno: 20:39 13. 2. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílí Tygři Petr Jelínek a Matěj Stříteský

Bílí Tygři Petr Jelínek a Matěj Stříteský | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK

Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec 2:5

Druhý Třinec doma přivítal vedoucí Bílé Tygry, na které ztrácel pouhé čtyři body, Oceláři ale možnost přiblížit se na jediný bod nevyužili.

Vítězný návrat na led. Nedorost se po čtvrt roce představil v dresu Plzně a zařídil výhru nad Spartou

Severočeši šli do vedení už ve druhé minutě, když akci Petra Jelínka zakončil Lukáš Krenželok. Ještě v první třetině hosté dokázali, proč mají nejlepší využití přesilovek v extralize. Gólman Hrubec sice zneškodnil střelu Matěje Stříteského, jenže si myslel, že má puk v lapačce a nestačil reagovat na Jelínkovu dorážku.

Výborné přesilovky ale mají i Oceláři. Dokázal to ve 22. minutě Martin Gernát a jeho spoluhráči, kteří zaclonili výhled brankáři Liberce Romanu Willovi, domácí mohli vyrovnat, ale Tygři desetiminutovému tlaku odolali a v polovině zápasu jim dvougólové modrým vrátil opět z dorážka Jan Ordoš.

Definitivně o výsledku rozhodla 48. minuta, ve které se v rozmezí 40 sekundy trefili Jaroslav Vlach a podruhé v zápase Jan Ordoš. Přesilovkové snížení Erika Hrni už nemohlo zápas zvrátit.

Bílí Tygři mají po výhře 5:2 v tabulce 88 bodů a 9 kol před koncem základní mají nakročeno k zisku třetího prezidentského poháru pro vítěze základní části za poslední čtyři roky.

Škoda Plzeň – Vítkovice Ridera 4:2

Oceláři přišli i o druhé místo, na které se o bod (a šest bodů za Liberec) posunula Plzeň. Západočechy nezabrzdila ani reprezentační přestávka a v zápase ani jednou neprohrávali. Poprvé je do vedení poslal v osmé minutě Lukáš Půlpán, který gólem oslavil svůj 400. zápas v extralize, poloviční jubileum ale měl i hostující Patrik Zdráhal, který hned za půl minuty vyrovnal.

Indiány podruhé dostal do vedení Miroslav Indrák. Po průniku v přesilové hře mu sice střela nesedla, přesto proklouzala gólmanovi Dolejšovi mezi betony. Vítkovičtí se vyrovnání po druhé pauze po ráně z kruhu v podání Davida Květoně.

O vítězství Plzně rozhodli reprezentanti. Dvě a půl minuty před koncem se Jan Kovář postavil v početní výhodě na vrchol levého kruhu, dostal puk od Moravčíka a ranou na zadní tyč vstřelil vítězný gól zápasu. Skóre 4:2 završil sekundu před koncem do prázdné brány Milan Gulaš.

Pokud hrajete proti Janu Výtiskovi, tak tohle není úplně pozice, do které byste se chtěli dostat 😬😅
#PLZvVIT #TELH
📸: Roman Turovský

18:25 – 13. 02. 2019

18

Mladá Boleslav – Kometa Brno 2:1 po prodloužení

Tři a půl tisíce diváků v Mladé Boleslavi sledovalo v zápase s aktuálními mistry přímý souboj o pozice na hraně elitní šestky a většinu zápasu také velkou převahu domácích bruslařů.

První třetinu vyhráli domácí na střely 11:4, ale prosadili se jen hosté. 40 sekund před pauzou zachytil Martin Erat domácí rozehrávku a Jakub Orsava tečoval jeho následné nahození tak šikovně, že Kometa vedla.

Následovalo dlouhé dobývání brněnské branky, ve které čaroval navrátilec z Bratislavy Marek Čiliak. O čisté konto přišel až po sérii obrovských šancí ve 45 minutě. Po Vondrkově přihrávce zpoza branky ho překonal Lukáš Žejdl.

Zápas dospěl do prodloužení, které po 78 sekundách rozhodl domácí Pavel Musil a získal Bruslařům bod navíc. Sedmá Mladá Boleslav je 9 kol před koncem základní části jen o bod pozadu za Kometou.

Olomouc – Mountfield HK 1:3

V kontaktu s čelem se drží i Lvi z Hradce Králové, kteří vezou 3 body z Olomouce. V na střely vyrovnaném západě byli hosté střelecky efektivnější.

Mountfield dal v každé třetině po jedné brance. Vítězství 3:1 zajistili Mislav Rosandić, Radek Smoleňák a Lukáš Vopelka, v domácím dresu se trefil pouze nejproduktivnější hráč týmu Zbyněk Irgl.

🏒 #OLOvMHK: Krásná práce, z Olomouce se všemi body✌ Těsné vedení jsme ve třetí části ještě navýšili a pak ho s klidem pohlídali. Sérii venkovních zápasů tak začínáme důležitou výhrou 🙂
📋 mountfieldhk.cz/zapas.asp?id=7…

20:30 – 13. 02. 2019

7

Piráti Chomutov – Verva Litvínov 4:1

V severočeském derby přerušili chomutovští Piráti sérii šesti proher v řadě, navíc zkomplikovali situaci rivalům z Litvínova, kteří jen o dva body drží desáté místo.

Ráz zápasu určily využité přesilovky. Poprvé skóroval v polovině deváté minuty Radek Duda, který si po rozvážné kombinaci Chomutova v útočném pásmu vyjel před branku a nachytal gólmana Januse.

Podruhé se litvínovský gólman mohl červenat po přestávce, kdy ho, znovu v početní výhodě, mezi betony prostřelil Jan Stránský. Třígólový náskok zajistil do druhé pauzy Tomáš Svoboda, který využil přihrávku nejproduktivnějšího domácího hráče Vladimíra Růžičky.

Verva se ve třetí třetině přeci jen nadechla a když se rána Sébastiana Pichého odrazila od Martina Hanzla do branky, videorozhodčí posvětil snížení na 1:3, jenže na zvrat už chemici myslet nemohli, výhru 4:1 potvrdil Adam Raška po kombinaci s Janem Stránským.

Berani Zlín – Energie Karlovy Vary 5:3

Západočeši sice jeli do Zlína s vědomím, že vyhráli čtyři z posledních pěti vzájemných zápasů, jenže tentokrát na Berany nestačili a rozdíl mezi 11. a 12. týmem tabulky vzrostl už na 14 bodů.

Na první přesilovkový gól domácího Tomáše Fořta ještě dvě sekundy před první pauzou zareagoval Jakub Flek. Po přestávce domácí díky brankám Sedláčka a Freibergse odskočili na dvougólový rozdíl, ale v zeleném hrajícím hostům se znovu podařilo vyrovnat, na 3:3 srovnával ve 49. minutě Tomáš Mikúš.

Jenže Zlín si vedení po 23 sekundách vzal zpět, když Jakub Šlahař vyzval ke skórování úplně volného Jakuba Hermana. Šlahař se před koncem zapsal i mezi střelce, když dal poslední gól zápasu na 5:3.

📸 #ZLNvKVA| @HC Energie K. Vary ve Zlíně sice vyrovnal, ale domácí @Berani Zlín dal ještě dvě branky a nakonec zvítězil v boji o desítku 5:3. 🙌🏻 #TELH

19:57 – 13. 02. 2019

5

Dynamo Pardubice – Sparta Praha 4:1

S jistotou postupu do vyřazovacích bojů si zahrávají i sparťané, kteří prohráli už třetí zápas v řadě, tentokrát jedou s prázdnou z ledu posledních Pardubic, které v roce 2019 vyhrály teprve podruhé.

Hlavní postavou zápasu byl čerstvě 20letý domácí útočník Ondřej Machala. Pardubický mladík se poprvé prosadil už po 107 sekundách zápasu, který nabral rychlost ve středním pásmu, prostřelil Jakuba Sedláčka.

Sparta vyrovnala ve druhé třetině díky ve formě hrajícímu Richardu Jarůškovi, nerozhodný stav ale vydržel jen minutu a půl do dorážky Jana Kozla, po které domácí vedli 2:1. Třetí gól dal těsně před druhou přestávkou Oscar Eklund a výsledek 4:1 potvrdil 10 minut před koncem v přesilové hře opět Ondřej Machala.

Takto vypadají dnešní výsledky #TELH 👇👇

20:36 – 13. 02. 2019

9

Tipsport extraliga 2018/19 (PLATNÉ K 13. 2. 2019)

43. kolo hokejové extraligy:
HC Dynamo Pardubice - HC Sparta Praha 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branka a nahrávky: 2. Machala (Horký, Cardwell), 29. Kloz, 40. Eklund (Mandát), 51. Machala (Schaus, P. Sýkora) - 28. Jarůšek. Rozhodčí: Pavlovič, Roman Svoboda - Tošenovjan, Lhotský. Vyloučení: 7:10, navíc Sill (Sparta) 10 min. Bez využití. Diváci: 7381.

HC Olomouc - Mountfield Hradec Králové 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 32. Irgl (J. Galvas) - 9. Rosandič (F. Pavlík, Rákos), 40. Smoleňák (F. Pavlík, Koukal), 51. Vopelka (M. Chalupa). Rozhodčí: Pražák, M. Sýkora - L. Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváci: 3567.

Piráti Chomutov - HC Verva Litvínov 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. Duda (Vantuch, Dietz), 28. J. Stránský (Sklenář, V. Růžička ml.), 39. T. Svoboda (V. Růžička ml., L. Kovář), 48. Raška (J. Stránský, Knot) - 43. M. Hanzl (Piché). Rozhodčí: Pešina, Horák - Pešek, O. Polák. Vyloučení: 8:6, navíc Trončinský (Litvínov) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 5125.

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. Pulpán (P. Straka, Kodýtek), 26. Indrák, 58. Jan Kovář (Moravčík), 60. Gulaš - 9. P. Zdráhal (Kucsera), 42. D. Květoň. Rozhodčí: A. Jeřábek, M. Petružálek - Gerát, D. Hynek. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 5901.

PSG Berani Zlín - HC Energie Karlovy Vary 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 6. Fořt (Nosek, J. Ondráček), 29. P. Sedláček (Šlahař, Gazda), 37. Freibergs (Popelka, Nosek), 49. Herman (Šlahař, Honejsek), 58. Šlahař (Kubiš, Fořt) - 20. Flek (Skuhravý), 40. Kozák (Stloukal), 49. T. Mikúš (Šenkeřík). Rozhodčí: Hradil, Lacina - J. Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Diváci: 3511.

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 22. Gernát (Svačina), 56. Hrňa (M. Růžička, Roth) - 2. L. Krenželok (P. Jelínek, Ševc), 17. P. Jelínek (Stříteský, L. Krenželok), 32. Ordoš (Šmíd, L. Krenželok), 48. J. Vlach (M. Kvapil), 48. Ordoš (L. Krenželok, Hanousek). Rozhodčí: Hodek, Kubičík - Kis, Rampír. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:1. Diváci: 4993.

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 45. Žejdl (Vondrka, Kotvan), 62. P. Musil (M. Látal, Bernad) - 20. Orsava (M. Erat). Rozhodčí: Hribik, Kika - Ondráček, Ganger. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 3444.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít