Faksa z Dallasu získal tři body v zápasu s Edmontem, podepsal se pod nejdelší vítěznou sérii v NHL

Útočník Radek Faksa gólem a dvěma nahrávkami řídil výhru Dallasu 5:0 nad Edmontonem. Hokejisté Stars zvítězili poosmé za sebou a udrželi svůj náskok v čele Západní konference. Nejlepším týmem ligy jsou nadále New York Rangers, kteří i přes branku Ondřeje Paláta porazili New Jersey. Obránce Filip Hronek v závěru zápasu s Arizonou připravil vítězný gól Vancouveru. Canucks porazili Coyotes 2:1.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Faksa z Dallasu slaví gól do sítě Anaheimu

Faksa ve třetí minutě otevřel skóre zápasu, po rychlém přečíslení tři na dva se ocitl sám před gólmanem a dal sedmý gól v sezoně | Foto: Harry How | Zdroj: Profimedia

Faksa proti Edmontonu odehrál nejlepší zápas v sezoně. Poprvé v ročníku v jednom utkání nasbíral víc než jeden bod a výrazně se podepsal pod prodloužení aktuálně nejdelší vítězné série v lize.

Zacha s Pastrňákem režírovali výhru nad Nashvillem, Noskova asistence New Jersey nestačila

Český forvard, jehož hlavní přínos pro tým je v obranném pásmu, ve třetí minutě otevřel skóre zápasu. Po rychlém přečíslení tři na dva se ocitl sám před gólmanem a dal sedmý gól v sezoně.

Dvě nahrávky si schoval do závěru druhé třetiny, kdy Dallas odmítl jakýkoliv odpor Oilers. V čase 36:27 se český centr podílel na gólu Wyatta Johnstona na 3:0 a 56 sekund před druhou sirénou připravil pátou branku Stars pro Sama Steela.

Edmonton prohrál podruhé za sebou a v Západní konferenci zůstává na pátém místě, Stars ztrácí jediný bod na nejlepší celek NHL.

Tím jsou Rangers, kteří zvládli derby s New Jersey. Hokejisté z Manhattanu vyhráli na vlastním ledě 4:3 a Devils tím v podstatě připravili o možnost zahrát si play off. Zápas odstartovala hromadná bitka hned po úvodním buly, po které skončil zápas hned pro osm hráčů.

První třetinu nakonec lépe zvládli Rangers, kteří šli do kabin s dvougólovým vedením. Devils ve druhé části otočili na 3:2. První branku hostů dal ve 22. minutě Ondřej Palát, jenž z úhlu prostřelil gólmana Igora Šesťorkina.

New Jersey stejně jako v zápase v noci z úterý na středu nezvládlo třetí třetinu. Devils v ní ztratili náskok a po prohře 3:4 ztrácí na osmý Washington šest bodů. Capitals navíc mají dva zápasy k dobru.

Výsledky NHL

Toronto - Tampa Bay 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 19. Matthews - 11. Hedman, 23. Point, 29. Stamkos, 55. Paul. Střely na branku: 29:26. Diváci: 18.648. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Kučerov, 3. Hagel (všichni Tampa Bay).

NY Rangers - New Jersey 4:3 (2:0, 0:3, 2:0)
Branky: 10. Panarin, 19. Lafrenière, 46. Kakko, 56. Kreider - 23. Palát, 30. B. Smith, 32. Hischier. Střely na branku: 41:20. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Fox, 2. Lafrenière, 3. Panarin (všichni NY Rangers).

Los Angeles - Seattle 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Branky: 28., 32. a 57. Moore, 10. Kempe, 51. Fiala - 46. Burakovsky, 52. Dumoulin. Střely na branku: 27:23. Diváci: 18.145. Hvězdy zápasu: 1. Moore, 2. Dubois, 3. Arvidsson (všichni Los Angeles).

Arizona - Vancouver 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 51. Guenther - 30. Q. Hughes, 59. Garland (Hronek). Střely na branku: 23:33. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Garland (Vancouver), 2. Ingram (Arizona), 3. Q. Hughes (Vancouver)

Dallas - Edmonton 5:0 (1:0, 4:0, 0:0)
Branky: 3. Faksa, 34. Seguin, 37. W. Johnston (Faksa), 39. Benn, 40. Steel (Faksa). Střely na branku: 32:35. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Oettinger, 2. Faksa, 3. W. Johnston (všichni Dallas).