Pardubice vyhrály v Plzni a navýšily náskok v čele extraligy. Vítkovice uštědřily Kladnu 16. prohru v řadě

Hokejisté Pardubic zvítězili v předehrávce 45. kola extraligy na ledě Plzně 3:1, po dvou předchozích utkáních bez zisku dosáhli na stobodovou metu a zvýšili vedení v tabulce před druhou Spartou na pět bodů. Indiány porazil tým Dynama ve vzájemných soubojích podesáté v řadě, poosmé za sebou jim nepřenechal ani bod.

Plzeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pardubice porazily Plzeň podesáté v řadě

Pardubice porazily Plzeň podesáté v řadě | Foto: Slavomír Kubeš | Zdroj: ČTK

Hosté začali aktivněji a během prvního náporu netrefil Kousal z dobré pozice odkrytou branku. Vzápětí na druhé straně zahrozil zblízka Söderlund, zakončil ale příliš slabě. V šesté minutě po rychlé kombinaci tváří v tvář bývalému spoluhráči Kloučkovi neuspěl hostující Mandát a nový gólman Indiánů si poradil i s dalšími pokusy dobře se pohybujících hráčů Dynama.

Brankář Pavlát odchází z Plzně do Pardubic. Opačným směrem míří Klouček a finanční kompenzace

Naopak v závěru první třetiny z brejku dvou na jednoho musel proti svižné střele Indráka rozklekem zasáhnout i jeho protějšek Will.

Po pauze pomohla domácím do tempa nedisciplinovanost soupeře. Ve 25. minutě Zámorského přesilovková rána orazítkovala brankovou konstrukci a po vyloučení Mandáta hráli Indiáni dokonce 10 sekund pět na tři. Jenže tvrdou střelu Lva z levého kruhu zastavil Will a ve 28. minutě nadějné zakončení Mertla faulem Zohorna. Nakonec ve 32. minutě povedenou plzeňskou pasáž korunoval dorážkou za již překonaného Willa Dujsík.

Hosté se poté probudili a převzali iniciativu. Teč na brankovišti osamoceného Adama Musila ještě Klouček stačil vyrazit, ale díky stupňujícímu se tlaku v útočném pásmu dokázal ve 37. minutě vyrovnat na 1:1 přesnou střelou z mezikruží Vondráček. Rychle kombinující hráči Dynama před druhou sirénou promarnili početní výhodu.

Ve 44. minutě se už hosté radovali, když Vondráček pohotovou střelou po ledě dokonal obrat na 2:1. Následně agilního Söderlunda zranil nedovoleným zásahem do oblasti hlavy explzeňský Houdek. Domácí pětiminutovou přesilovou hru i kvůli vyloučení Rekonena nezvládli a ve snaze o vyrovnání znervózněli.

Hosté je do šancí nepouštěli a naopak v 58. minutě z brejku mohl rozhodnout Adam Musil. Definitivní podobu výsledku dal o minutu později Kousal při hře Indiánů bez brankáře trefou na 3:1.

Kladno se dál trápí

Hokejisté Vítkovic vyhráli v dohrávaném utkání 16. kola extraligy na ledě posledního Kladna 4:0 a připravili tak Rytířům šestnáctou porážku v řadě. Na vylepšení nelichotivého klubového rekordu Středočechů se gólem a asistencí podílel Patrik Zdráhal, brankář Lukáš Klimeš udržel počtvrté v sezoně čisté konto. Duel sledovalo jen 1407 diváků, což je nejnižší extraligová návštěva v aktuálním ročníku.

Utkání se od počátku hrálo v komorní atmosféře, fanoušci domácích v "kotli" vyvěsili transparent namířený proti majiteli Jaromíru Jágrovi, který tentokráte chyběl v sestavě, a samotnému hokeji ostentativně nevěnovali pozornost.

Rekordní čtrnáctá prohra v řadě. Vítězství hokejistů Sparty 5:3 prohlubuje ztrátu posledního Kladna

V úvodu byli aktivnější hosté a než si hostující gólman Klimeš připsal první zákrok, jeho protějšek Mitens už jich měl na kontě pět. Vyřešil ale i nejnebezpečnější šanci Peterka. Poté se probrali i domácí, poklidný průběh zápasu ale nezměnili.

V 17. minutě mohli otevřít skóre Roberts Bukarts a Krieger, za již překonaného Mitense však stihl zaskočit Martenet. Ještě v první části se ale hosté do vedení dostali. Lotyšského brankáře prostřelil Zdráhal, otevřel skóre a připsal si první gól v sezoně.

Na začátku druhé části dostal čtyřminutový trest za faul vysokou holí Babka a Vítkovičtí své vedení navýšili. První šanci Robertse Bukartse ještě Mitens zlikvidoval, při dalším střídání ale již lotyšský útočník krajana v kladenské brance prostřelil.

Spolehlivý Klimeš

Příležitosti ke skórování si pak dokázali vypracovat i domácí, jenže Klimeš chytal spolehlivě. Se svými spoluhráči přestál i dvě oslabení při vyloučeních Prčíka.

V úvodu třetí třetiny se hned dvakrát dostal do slibné šance Frolík, snížit se mu však nepodařilo. Klimeše nepřekonal ani Jarůšek. Ve 44. minutě tak přiblížil hosty výhře Rihards Bukarts, který prostřelil Mitense.

V 50. minutě zvýšil emoce na stadionu faul Šoustala na Ticháčka, který se následně rozhodl pomstít Nemčík. Kladenský bek následně odešel s vyšším trestem do kabin, když poté dostal pětiminutový trest i Frolík, hráli hosté 131 sekund v pěti proti třem. Gól ale nedali. Prosadili se až v klasické početní výhodě, kdy na konečných 4:0 upravil Krieger.

Vítkovice porazily Kladno potřetí za sebou, i nadále jsou desáté. Na devátou Olomouc ale ztrácí už jen šest bodů. Kladno je poslední a na třináctou Mladou Boleslav má manko 12 bodů.

Tabulka Tipsport extraliga 2023/2024 (PLATNÉ K 21. 5. 2024)