Boston Bruins s Noskem a Pastrňákem porazili Montreal, Šustrův Anaheim nakonec padl

Ve čtyřech zápasech pondělního programu NHL zasáhli do hry pouze tři čeští hokejisté. David Pastrňák a Tomáš Nosek byli u výhry Bostonu 3:2 v prodloužení nad Montrealem a obránce Andrej Šustr po výměně z Tampy Bay odehrál svůj šestý zápas za Anaheim.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obránce Boston Bruins Connor Clifton (75) slaví se spoluhráči poté, co vstřelil během třetí třetiny gól proti Montrealu Canadiens | Zdroj: Reuters

Hokejisté Bostonu porazili Montreal 3:2 v prodloužení, čeští útočníci Pastrňák s Noskem ale vyšli bodově naprázdno. Havířovský rodák se v posledních duelech pere s produktivitou, v pěti zápasech bodoval jedinkrát, když asistoval u vítězné branky v utkání s Chicagem.

V duelu s Montrealem Pastrňák dvakrát ohrozil brankáře Jakea Allena. Největší šanci na ukončení gólového půstu měl v 51. minutě, v přesilové hře však od modré čáry trefil pouze tyčku.

Hlavní podíl na výhře Bruins měl Brad Marchand, který svými dvěma góly orámoval zápas. Poprvé se prosadil v 10. minutě, kdy po Haulově asistenci otevřel skóre, a druhou trefu přidal po čtyřiatřiceti sekundách prodloužení, v němž rozhodl o výhře Bruins.

Šustr za Anaheim odehrál bezmála 18 minut, prohře 3:6 ale nezabránil. Hlavní podíl na vítězství Nashvillu měl Filip Forsberg, jenž si připsal pět bodů za dvě branky a tři asistence.

Výsledky NHL

Montreal - Boston 2:3 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 29. D. Savard, 42. Armia – 10. a 61. B. Marchand, 58. Clifton. Střely na branku: 28:46. Diváci: 20 992. Hvězdy zápasu: 1. Marchand (Boston), 2. J. Allen (Montreal), 3. Clifton (Boston).

Anaheim - Nashville 3:6 (1:1, 1:1, 1:4)
Branky: 10. D. Grant, 32. T. Terry, 51. D. Grant – 42. a 58. F. Forsberg, 44. a 52. Duchene, 17. Josi, 24. Johansen. Střely na branku: 29:31. Diváci: 11 679. Hvězdy zápasu: 1. Duchene, 2. F. Forsberg (oba Nashville), 3. D. Grant (Anaheim).

Colorado - Edmonton 3:2 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 13. a 27. Rantanen, 61. MacKinnon – 25. Yamamoto, 30. E. Kane. Střely na branku: 31:25. Diváci: 18 002. Hvězdy zápasu: 1. Rantanen, 2. MacKinnon (oba Colorado), 3. Yamamoto (Edmonton).

Minnesota - Vegas 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 6. Deslauriers, 46. Dumba, 60. Hartman. Střely na branku: 36:28. Diváci: 17 498. Hvězdy zápasu: 1. Deslauriers, 2. Talbot, 3. Dumba (všichni Minnesota).