Úspěšný útok z 12. místa. Alpskou kombinaci vyhrál Hirscher, Berndt se zlomeným palcem dojel 16.

Po dnech odkladů se konečně do medailových bojů zapojili i alpští lyžaři. Kombinaci vyhrál Marcel Hirscher, který ve slalomu úspěšně zaútočil z dvanáctého místa po sjezdu. Stříbro a bronz berou Francouzi.Ondřej Benndt se po 34. místě ve sjezdu posunul mezi dvacet nejlepších.

Pchjongčchang (Aktualizováno: 7:48 13. 2. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marcel Hirscher vyhrál své první olympijské zlato

Marcel Hirscher vyhrál své první olympijské zlato | Foto: Mike Segar | Zdroj: Reuters

Marcel Hirscher se dočkal. 28letý lyžař získal po stříbru ze slalomu v Soči svou první zlatou olympijskou medaili. V Pchjongčchangu ovládl alpskou kombinaci, první disciplínu, ve které lyžaři po komplikacích s větrem závodili.

Na stupně vítězů Rakušana doprovodili dva Francouzi, kteří získali v této disciplíně první francouzské medaile od roku 1948. Druhý skončil Alexis Pinturault, třetí Victor Muffat-Jeandet, který se posunul z 29. místa.

Hirscher získal zlato díky nejrychlejšímu slalomu ze všech, a všestranného lyžaře Pinturaulta porazil o 23 setin sekundy. Jeandet zaostal o vteřinu.

Alpská kombinace v Pchjongčchangu opět opět potvrdila, že vyhovuje spíše slalomářům. Specialisté na sjezd se neprosadili. Vítěz sjezdařské části, Němec Thomas Dressen, se propadl na 9. místo, druhý Aksel Lund Svindal vůbec nenastoupil a třetí Rakušan Mayer upadl tak, že cestou po svahu povalil kameramana.

Z českých lyžařů byl po sjezdu nejelpší Ondřej Berndt na 34. místě. Přestože se mu nepovedlo dostat se mezi třicítku nejlepších, kteří jeli slalom na neporušené trati, podařilo se mu splnit cíl dostat se v celkovém pořadí do top 20.

29letý rodák z Jablonce nad Nisou totiž zajel devátý nejlepší slalom z celého startovního pole a posunul se o osmnáct míst až na šestnácté místo. Závod přitom jel se zlomeným palcem na ruce, zranění si přivodil v tréninku. Jan Zabystřan a Filip Forejtek slalomové kolo nedokončili.