Kraulařka Apostalon skončila na padesátimetrové trati v semifinále, celkově obsadila dvanácté místo

Plavkyně Anika Apostalonová individuální finále na mistrovství světa v krátkém bazénu nevybojovala. V semifinále kraulařské padesátky byla v Chang-čou o dvanáct setin pomalejší než v dopolední rozplavbě a výkon 24,30 sekundy ji zařadil na dvanáctou pozici.

Chang-Čou / Čína Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anika Apostalon

Anika Apostalon | Foto: Beáta Mašková

K postupu do finále potřebovala Apostalonová atakovat hranici 24 sekund, kterou zatím nikdy v životě na této trati nepokořila.

Za vlastním českým rekordem 24,09, který překonala před necelými dvěma měsíci v Brně, americká rodačka v semifinále zaostala o 21 setin.

Čtvrtý titul na tomto MS získala Maďarka Katinka Hosszúová, která suverénně ovládla polohový závod na 200 metrů.

Zkompletovala tak "polohový hattrick", předtím zvítězila i v závodech na 100 a 400 metrů. Druhou Američanku Melanii Margalisovou za sebou dnes nechala o více než sekundu.