Basketbalisté Nymburka porazili Děčín a mají 16. titul v řadě. Celou sezonu zvládli bez porážky

Basketbalisté Nymburka získali šestnáctý ligový titul v řadě. Ve třetím finálové utkání zvítězili nad Děčínem jasně 89:60 a ovládli sérii 3:0 na zápasy. Nymburk podruhé prošel nejvyšší soutěží bez jediné porážky, povedlo se mu to také v ročníku 2013/14.

Nymburk Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Wright z Nymburka a Lukáš Feštr z Děčína (vlevo).

Wright z Nymburka a Lukáš Feštr z Děčína (vlevo). | Foto: Roman Vondrouš | Zdroj: ČTK

Novým rekordmanem domácí nejvyšší soutěže se stal pivot Petr Benda, který získal už dvanáctý titul. Dosud se o dělil o maximum s bývalým spoluhráčem a současným funkcionářem Nymburka Ladislavem Sokolovským. V ženské soutěži je českým rekordem 15 titulů Evy Vítečkové.

Jediná výhra dělí basketbalisty Nymburku od zisku 16. titulu. S Děčínem si poradili i v druhém zápase

Nejužitečnějším hráčem finálové série byl vyhlášen Vojtěch Hruban, křídlo Nymburka. Středočeši drží šňůru 58 ligových výher a už jen jediná jim chybí k vyrovnání vlastního rekordu z let 2013 až 2014.

Jednoznačný favorit hned v úvodu získal náskok 5:0 a v úvodní čtvrtině díky pěti proměněným tříbodovým pokusům vedl 27:11. V prvním poločasu se Nymburk dostal i na rozdíl 22 bodů.

Největší manko 33 bodů nabral Děčín minutu a půl před koncem, pak ještě skóre zkorigoval. Nejlepším střelcem zápasu byl s 19 body Američan Michael Myers z mistrovského celku.

Nymburk se jako mistr kvalifikoval do Ligy mistrů, Děčín má právo se přihlásit do její kvalifikace.

Finále play-off ligy basketbalistů - 3. zápas:
Nymburk - Děčín 89:60 (27:11, 44:25, 70:43)
Nejvíce bodů: Myers 19, Hruban 13, J. Bohačík 12 - Grunt 11, Carlson 9, Ježek 8. Fauly: 24:23. Trestné hody: 25/14 - 21/13. Trojky: 11:3. Doskoky: 40:35. Konečný stav série: 3:0.