Motocyklista Salač nadějný výsledek z kvalifikace nevyužil, Velkou cenu Německa nedojel

Český motocyklista Filip Salač po prvním startu z pole position dnešní Velkou cenu Německa nedokončil. Stejně jako v minulém závodě Moto3 v Barceloně ho zastavily technické problémy. Královskou třídu MotoGP vyhrál Španěl Marc Márquez a připsal si první vítězství po téměř roční pauze zaviněné zlomeninou ruky. Šestinásobný mistr světa naposledy zvítězil v závěrečném závodě sezony v roce 2019 ve Valencii, poté se ale zranil v Jerezu..

Sachsenring (Německo) (Aktualizováno: 14:37 20. 6. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filip Salač

Filip Salač | Zdroj: Profimedia

Pro vítězství v Moto3 si dojel španělský favorit Pedro Acosta a upevnil si vedení v průběžném pořadí mistrovství světa. Nováček šampionátu si v osmém závodě připsal čtvrtý triumf a před druhým krajanem Sergiem Garcíou má náskok 55 bodů.

Devatenáctiletý Salač v sobotní kvalifikaci vybojoval první pole position v kariéře, ale v závodě o vedení rychle přišel. Postupně se pořadím propadal a v 15. kole kvůli technickým potížím odstoupil. Se ziskem 35 bodů mu v šampionátu patří 13. příčka.

Márquez zvítězil s náskokem 1,6 sekundy před Miguelem Oliveirou z Portugalska a na okruhu v Sachsenringu vyhrál pojedenácté za sebou. Poprvé v Německu uspěl v roce 2010 v kategorii do 125 ccm, další dva triumfy přidal v Moto2 a od roku 2013 tam vládne královské třídě MotoGP.

V průběžném pořadí se Márquez, který předchozí tři závody nedokončil a po úvodních dvou vynechaných startech v úvodu sezony dosud vybojoval jen sedmé a deváté místo, posunul se 41 body na desáté místo. První příčka patří se ziskem 131 bodů Fabiu Quartararovi, jenž v Německu dojel třetí. Před druhým Johanem Zarcem z Francie má náskok 22 bodů.

Pedro Acosta se raduje s týmem po svém vítězství:

VC Německa, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Sachsenringu:
Moto3: 1. Acosta (Šp./KTM) 39:38,791, 2. Toba (Jap./KTM) -0,130, 3. Foggia (It./Honda) -0,259, 4. Alcoba (Šp./Honda) -0,206, 5. Migno (It./Honda) -0,459, 6. Antonelli (It./KTM) -0,728, ...Salač (ČR/Honda) nedokončil.
Pozn.: Alcoba byl kvůli vyjetí z trati zařazen o jedno místo dozadu
Průběžné pořadí MS (po 8 z 19 závodů): 1. Acosta 150 b., 2. García (Šp./GasGas) 90, 3. Masiá (Šp./KTM) 72, 4. Antonelli 65, 5. Fenati (It./Husqvarna) 64, 6. Foggia 64, ...13. Salač 35.

Moto2: 1. Gardner (Austr./Kalex) 39:39,191, 2. Canet (Šp./Boscoscuro) -6,518, 3. Bezzecchi -7,030. 4. Di Giannantonio (oba It./Kalex) -8,145, 5. Lowes (Brit./Kalex) -9,888, 6. Schrötter (Něm./Kalex) -10,000.
Průběžné pořadí MS (po 8 z 19 závodů): 1. Gardner 164, 2. R. Fernández (Šp./Kalex) 128, 3. Bezzecchi 117. 4. Lowes 86. 5. Di Giannantonio 73, 6. Schrötter 59.