Židlický rozhodl v prodloužení o výhře Nashvillu

Český hokejový obránce Marek Židlický rozhodl gólem šestnáct vteřin před koncem prodloužení o výhře Nashvillu nad San Jose 3:2 v zápase zámořské NHL. Útočník Robert Reichel skóroval ve druhém utkání v řadě, k brance přidal ještě asistenci a pomohl tak Torontu k vítězství nad Ottawou 5:1. Columbus porazil Minnesotu 2:1 v prodloužení. Úvodní branku domácích vstřelil David Výborný, na oba góly nahrával obránce Jaroslav Špaček.

NHL

NHL

Marek Židlický svou desátou brankou v sezóně zároveň prodloužil domácí neporazitelnost Nashvillu už na jedenáct zápasů. V brance Predators odchytal celý zápas Tomáš Vokoun a připsal si čtyřiadvacet úspěšných zákroků. Hosté ze San Jose prohráli letos teprve podruhé. Na úvodní branku domácích nahrával Martin Erat.

Robert Reichel se střelecky prosadil ve druhém utkání v řadě. Ke své trefě přidal ještě asistenci a pomohl Torontu k výhře v kanadském derby nad Ottawou 5:1.

Čeští hokejisté ve službách Columbusu byli u obou branek svého týmu, který porazil Minnesotu 2:1 v prodloužení. David Výborný vstřelil první gól Blue Jackets, obránce Jaroslav Špaček asistoval u obou branek.

Stejnou bilancí jako Špaček pomohl Marek Malík Vancouveru k vysoké výhře ve Washingtonu 6:1. Jediný gól Capitals vstřelil Robert Lang.

Carolina se představila na ledě Detroitu a první třetina jí vyšla parádně. Po trefách Čechů Pavla Brendla a Radima Vrbaty a Roda Brind'amoura vedla na ledě jednoho z favoritů 3:0. Red Wings do druhé třetiny poslali do branky místo Curtise Josepha Mannyho Legaceho, který inkasoval jednou. Po dvou třetinách tak domácí prohrávali 1:4. Třetí třetina ale patřila Švédům. Henrik Zetterberg svou druhou brankou v utkání a Tomas Holmström dvěma góly srovnali stav na 4:4.

Podobně dramatický závěr mělo utkání mezi Edmontonem a Los Angeles. Kings se snadno dostali do dvoubrankového vedení, ale Oilers se na začátku třetí třetiny podařilo skóre otočit. Posledních 70 sekund však patřilo hostům. Corvo po přihrávce Jaroslava Modrého vyrovnal a pět sekund před závěrečnou sirénou zařídil výhru pro Los Angeles Jason Holland. Roman Čechmánek zlikvidoval 33 střel domácích.

New York Rangers se podruhé během dvou dnů utkali s Buffalem. Ani tentokrát neuspěli a prohráli stejným výsledkem na ledě soupeře 1:3. V dresu Sabres zaznamenal jednu asistenci Aleš Kotalík.

Naopak měští rivalové a zároveň největší soupeří Jezdců v boji o postup do play off Islanders porazili Floridu 4:2. Úvodní gól zápasu vstřelil po přihrávce Romana Hamrlíka Radek Martínek. Za hosty nahrával Pavel Trnka.

Střelecky se prosadil také Patrik Eliáš. I díky jeho trefě zvítězilo New Jersey na ledě St. Louis 4:1.

Výsledky:

Pittsburgh - Philadelphia 3:5 (0:1, 1:2, 2:2)

Branky: 22. Surový, 45. Bradley, 54. Malone - 4. S. Kapanen, 34. Sharp, 35. LeClair, 53. Handzuš, 60. Brashear. Střely na branku: 30:32. Diváci: 12.965

Montreal - Boston 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branka: 21. G. Murray. Střely na branku: 34:16. Diváci: 21.273

Buffalo - New York Rangers 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Branky: 8. Dumont, 15. Afinogenov, 60. Šatan (Kotalík) - 28. Bouchard. Střely na branku: 29:32. Diváci: 18.690

Columbus - Minnesota 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 11. Výborný (Špaček), 63. Eriksson (Špaček) - 57. Žoltoks. Střely na branku: 29:32. Diváci: 18.136

Detroit - Carolina 4:4 (0:3, 1:1, 3:0)

Branky: 25. a 55. Zetterberg, 50. a 57. Holmström - 3. Brendl, 12. Vrbata, 17. Brind'amour (Vrbata), 25. Hill (Vašíček). Střely na branku: 44:18. Diváci: 20.066

New York Islanders - Florida 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)

Branky: 52. a 59. J. Blake, 22. Martínek (Hamrlík), 44. Hunter - 30. Beaudoin (Trnka), 32. Weiss. Střely na branku: 31:28. Diváci: 16.234

Toronto - Ottawa 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Branky: 40. a 60. Roberts (na první Reichel), 19. Reichel, 31. Sundin, 50. Ponikarovskij - 16. Alfredsson. Střely na branku: 25:25. Diváci: 19.419

Washington - Vancouver 1:6 (1:1, 0:4, 0:1)

Branky: 2. Lang - 1. May, 28. Brookbank, 34. Näslund, 40. Linden, 40. Ruutu (Malík), 52. S. Salo (Malík). Střely na branku: 16:40. Diváci: 16.615

Tampa Bay - Atlanta 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Branky: 12. a 20. Modin, 38. Andreychuk, 38. Richards, 60. Fedotěnko - 23. Blatný, 46. McEachern. Střely na branku: 38:23. Diváci: 20.762

Nashville - San Jose 3:2 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)

Branky: 25. Legwand (Erat), 48. Walker, 65. Židlický - 36. Marleau, 38. Primeau. Střely na branku: 30:26. V brance Nashvillu odehrál celý zápas Tomáš Vokoun a chytil 24 střel. Diváci: 17.113

St. Louis - New Jersey 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky: 18. Tkachuk - 13. a 60. Gionta, 33. Brylin, 34. Eliáš. Střely na branku: 31:25. Diváci: 19.800

Phoenix - Dallas 4:5 (1:2, 2:2, 1:1)

Branky: 2. Sillinger, 21. Nagy, 31. Doan, 47. Ch. Gratton - 13., 15. a 22. Morrow, 29. Oliver, 55. Guerin. Střely na branku: 25:27. Diváci: 16.879

Edmonton - Los Angeles 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)

Branky: 38. Isbister, 44. Laraque, 45. Pisani - 20. Chartrand, 23. Klatt, 59. Corvo (Modrý), 60. Holland. Střely na branku: 36:17. Roman Čechmánek odehrál v brance Los Angeles celý zápas a chytil 33 střel. Diváci: 16.839