Česká fotbalová reprezentace remizovala v přípravě v Maďarsku 1:1

Česká fotbalová reprezentace remizovala v přípravném utkání v Maďarsku s domácím výběrem 1:1. V atraktivním utkání nejprve poslal Čechy do vedení Libor Kozák, o vyrovnání se proměněnou penaltou postaral Balázs Dzsudzsák.

Vladimir Koman (vpravo) v souboji o míč s Markem Suchým během přípravného utkání mezi Maďarskem a Českem | Zdroj: ČTK

České reprezentanty čeká na podzim závěrečná a také rozhodující část kvalifikace o světový šampionát v Brazílii a čtvrtfinalista loňského mistrovství Evropy v ní potřebuje pro vytoužený postup porážet v podstatě všechny soupeře. Jak na to, to si chtěli Češi vyzkoušet v přípravném klání proti Maďarsku.

V tom českému celku nepomohl zraněný Tomáš Hübschman, kvůli nabitému programu v rámci příprav na anglickou Premier League nebyli k dispozici ani tradiční opory Petr Čech s Tomášem Rosickým. Obvyklé tahouny se pokoušeli zastoupit jiní hráči, jako například Jaroslav Plašil, který si při absenci Rosického navléknul kapitánskou pásku. Petra Čecha v bráně nahradil Jaroslav Drobný.

Vedení obstaral Kozák.

První poločas utkání nabídl zajímavou hru, během které měly na deštěm zkrápěném trávníku obě obrany problémy s útoky soupeřů. V úvodních minutách byli mírně aktivnější Maďaři, jejich snažení však k žádné gólové šanci nevedlo.

Češi si první vážnější ohrožení soupeřovy branky vypracovali v 6. minutě, Kozák ale se svým pokusem neuspěl. Útočník italského Lazia si vše vynahradil ve 23. minutě, kdy se lehce prosadil po akci Vydry s Jiráčkem.

Dobrými šancemi se do konce první půle prezentovali také Hušbauer či hlavičkující Kadlec, skóre 1:0 pro Bílkovi svěřence se už ale do přestávky nezměnilo.

Vstup do druhé pětačtyřicetiminutovky měli jednoznačně lepší domácí. Ve 48. minutě totiž hlavičkující Vanczák orazítkoval břevno a hned o minutu později střílel Dzsudzsák z dálky jen těsně vedle.

Proměněná penalta znamenala vyrovnání

V 55. minutě spálil obrovskou šanci zakončující Jiráček, který z jasné gólové pozice nedokázal umístit balón mezi tři tyče. Litovat toho mohl dlouhovlasý záložník hned vzápětí. Michal Kadlec chyboval ve vlastním pokutovém území, ztratil míč a byl donucen k faulu. Sudí Webb bez váhání odpískal penaltu, díky které Dzsudzsák vyrovnal na 1:1.

Blízko vstřelení vedoucí branky bylo Maďarsko v 71. minutě. Po chybě Gebre Selassieho se domácí blýskli akcí, na jejímž konci střílel Koman pouze do gólmana Drobného. Do šancí se ještě dostalo také Česko, po povedených centrech však Rabušic ani Václav Kadlec branku nevstřelili, stejně tak jako levačkou zakončující Vaněk.

Hrdinou zápasu se nakonec stal brankář Jaroslav Drobný, který v samém závěru vytáhl senzační zákrok proti hlavičce Komana. Více šancí přípravné klání nenabídlo, a tak Česko remizovalo v zajímavém utkání s domácím Maďarskem 1:1.

Přípravné fotbalové utkání v Budapešti:

Maďarsko - Česká republika 1:1 (0:1)

Branky: 57. Dzsudzsák z pen. - 23. Kozák. Rozhodčí: Webb - Mullarkey, Long (všichni Angl.). ŽK: Suchý (ČR). Diváci: 14.000.

Maďarsko: Bogdán - Vanczák, Juhász, Korcsmár (70. Guzmics), Kádár - Koman, Pintér (46. Hajnal), Varga, Dzsudzsák, - Szalai (89. Szabics), Kovács (46. Böde). Trenér: Egervári.
ČR: Drobný - Gebre Selassie, Sivok (46. Procházka), Suchý, Kadlec (81. Limberský) - Plašil - Darida (58. Hořava), Hušbauer (66. Vaněk), Jiráček - Kozák (58. Rabušic), Vydra (58. Kadlec). Trenér: Bílek.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít