Chelsea vyřadila ve čtvrtfinále FA Cupu Manchester, brankář Čech zářil

Fotbalový brankář Petr Čech přispěl skvělým výkonem k postupu Chelsea do semifinále anglického poháru. Ve sledovaném duelu proti Manchestru United se český gólman blýskl skvělými zákroky a především díky němu klub z Londýna neinkasoval. Jedinou trefu utkání zařídil útočník Chelsea Demba Ba.

Petr Čech likviduje pokus Javiera Hernándeze

Petr Čech likviduje pokus Javiera Hernándeze | Zdroj: Reuters

Pohárový souboj dvou fotbalových gigantů se opakoval, první měření sil na hřišti Manchesteru totiž vítěze neurčilo. Po tři týdny staré remíze 2:2 se tak o postupujícím muselo rozhodnout na Stamford Bridge, domácím stadionu Chelsea.

Domácí tentokrát zvítězili 1:0 a po utkání mohli děkovat především svému brankáři. Petr Čech přiváděl k šílenství zejména Javiera Hernándeze, proti kterému vytáhl dva výborné zákroky. Nejprve na konci prvního poločasu, kdy lapil Mexičanovu tečovanou střelu, ve druhé půli poté fantasticky vyrazil útočníkovu hlavičku.

Při druhém zmiňovaném momentu už ale svítilo na výsledkové tabuli skóre 1:0 pro domácí. Ti se radovali ze vstřelení důležité branky ve 49. minutě a jejím autorem byl Senegalec Demba Ba, který gólově zúročil povedený centr Juana Maty.

Chlesea i přes velké šance Van Persieho udržela jednobrankové vedení až do konce utkání. Bude tak mít šanci zvítězit v anglickém poháru popáté za posledních sedm let. Semifinálovým soupeřem svěřenců Rafaela Beníteze bude Manchester City, ve druhém duelu proti sobě budou o postup do finále bojovat celky Wiganu a Millwallu.