El Clásico s novými hrdiny. Messiho s Ronaldem zastínili Neymar a Bale

Španělská fotbalová liga má za sebou v rámci podzimní části nejsledovanější zápas. Na stadionu Nou Camp se včera odehrálo El Clasico, v němž Barcelona porazila Real Madrid 2:1. V minulých letech všichni sledovali hlavně souboj Messiho s Ronaldem. Včerejší zápas Barcelony s Realem Madrid měla ale jiné hrdiny.

Gareth Bale (vlevo) a Gerard Piqué z Barcelony ve vzájemném souboji na El Clásicu | Zdroj: Reuters

Od dob, co za tyto týmy hrají Messi a Ronaldo, se stalo poprvé, že hlavní pozornost nebyla upřena právě na ně. Jednadvacetiletý Brazilec Neymar totiž slavnějšího Messiho zastínil, a co se týče Realu, tam sportovní fanoušky zajímalo, jak se s El Clásicem popere nová posila Bílého Baletu Gareth Bale.

V porovnání těchto dvou hráčů se lépe dařilo jednadvacetiletému Neymarovi, který otevřel střelecký účet zápasu v 19. minutě a stal se po Messim druhým nejmladším hráčem, který v El Clásicu skóroval.

00:00 / 00:00

O tradičním souboji fotbalových rivalů v El Clásicu mluvil sportovní redaktor František Kuna

V dalším průběhu zápasu se pak Real dožadoval penalty za Adrianovu hru rukou, ale rozhodčí Alberto Majenko ji neviděl. Kouč Realu Carlo Ancelotti tak měl důvod ke vzteku.

„Z mého pohledu to byla jasná penalta. Troufnu si říct, že to viděl každý - kromě jednoho člověka, a tím je rozhodčí. Na druhou stranu chápu, že je to vždy těžké rozhodnutí, ale myslím si, že to kromě penalty měla být ještě žlutá karta,“ neskrýval nespokojenost Ancelotii.

I přesto si Real dokázal ve druhém poločase vytvořit tlak, ale byli to znovu domácí, kdo skóroval. A byl u toho znovu Neymar, který vyslal Alexie Sánchéze, který krásným lobem překonal Lopéze. Real se zmohl jen na snížení, ale v první nastavené minutě už to bylo od Cheseho pozdě.

Fotbalista Barcelony, Brazilec Neymar | Foto: Reuters

Barcelona porazila Real Madrid 2:1 a vede španělskou ligu o 4 body před Atlétikem, které má ale zápas k dobru. Real zaostává za Barcelonou po neúplném 10. kole o 6 bodů a patří mu třetí příčka. Real prohrál s Barcelonou první z posledních šesti vzájemných zápasů.

Vladimír Kroc, Tereza Jelínková, František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít