Fotbalisté Brna přerušili pětizápasovou sérii bez výhry

Fotbalisté Brna zvítězili v předehrávce 10. kola nejvyšší soutěže nad Příbramí 2:1 a přeskočili tak svého soupeře v tabulce. Brno je před dalšími zápasy aktuálního kola čtvrté, Příbram sedmá.

Brněnský Došek v souboji s příbramským Tarczalem

Brněnský Došek v souboji s příbramským Tarczalem | Zdroj: ČTK

Do utkání vstoupili lépe příbramští hráči. Už v 9. minutě měli po rohovém kopu hned dvě šance v rychlém sledu, ale Štochl hlavou a Šmejkal následnou dorážkou domácího brankáře Bureše překonat nedokázali. Po těchto příležitostech se hra vyrovnala.

Stav utkání se změnil ve 30. minutě. Střelu Šurala tečoval Došek a poslal Brno do vedení 1:0. Další zajímavý moment přinesla až poslední minuta úvodní části, s Pleškovou nebezpečnou střelou si ale opět poradil domácí gólman Bureš.

00:00 / 00:00

Brno - Příbram 2:1 - 10. kolo Gambrinus liga

Druhý poločas začalo Brno náporem, svůj tlak v úvodních 15 minutách ale brankově nezužitkovalo a iniciativu začali postupně přebírat hosté. Ti se také v 75. minutě dočkali vyrovnání. Rodriguez Da Silva předskočil po rohovém kopu gólmana Bureše a srovnal na 1:1.

O výsledku utkání rozhodla 80. minuta. Příbramský Štochl ve vlastním vápně fauloval Doška a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Križko.

10. kolo první fotbalové ligy:

1. FC Brno - 1. FK Příbram 2:1 (1:0)

Branka: 30. Došek, 81. Križko z pen. - 75. Rodrigues. Rozhodčí: Franěk - Jiřík, Vysloužil. ŽK: Lira, Došek - Štochl. Diváci: 2349.

Brno: Bureš - Smutný (84. Červínek), Dvorník, Križko, Dřížďal - Dostálek, Sus (55. Cupák), Polách, Lira (78. Dalmo) - Šural, Došek. Trenér: Beránek.

Příbram: Krbeček - Nohýnek, Müller, J. Štochl, Pleško (90. Wágner) - Klesa, Tarczal, Hušbauer, Šmejkal - Dort (62. Pilík) - Rodrigues. Trenér: Marko.

Ivan Quirenz, Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít