Krutý konec pro Spartu. Chelsea se zachránila v posledních vteřinách

Fotbalisté Sparty se do osmifinále Evropské ligy nepodívají. V utkání proti Chelsea sice drželi až do posledních chvil vedení 1:0, které zařídil v 17. minutě zápasu David Lafata, jenomže v nastavením čase inkasovali z kopačky Edena Hazarda a po remíze 1:1 a prohře z prvního vzájemného utkání 0:1 se se soutěží rozloučili.

David Lafata slaví gól do sítě Chelsea na Stamford Bridge

David Lafata slaví gól do sítě Chelsea na Stamford Bridge | Zdroj: ČTK

Sparta ukazovala už od prvních minut, že se chce na Stamford Bridge pokusit o zázrak. V první větší šanci se ale ocitli domácí, když Moses přesně našel Torrese, naštěstí pro Spartu skončil balon těsně vedle branky.

V 10. minutě se ke slovu dostala Sparta, Zápotočný poslal do pokutového území centr na Kadlece, jeho střelu ale zastavil Azpilicueto. Z protiútoku znovu zahrozil Torres, jeho střela šla ale těsně nad Vaclíkovu bránu.

00:00 / 00:00

Redaktor Jan Kaliba mluvil v Londýně se záložníkem Sparty Lukášem Váchou

V 17. minutě utkání Stamford Bridge doslova oněměl. Vynikající práci odvedl v poutovém území Kadlec, který přesně našel Davida Lafatu a ten vykřesal pro Spartu postupovou naději.

Pražský celek byl celý první poločas Chelsea více než vyrovnaným soupeřem, za domácí jako by hrál jen Torres, který mohl v 37. minutě vyrovnat, jenomže jeho pokus vyhlavičkoval Zápotočný na rohový kop. V nastaveném čase to Torres zkusil ještě jednou, ale Vaclíka nepřekonal.

Chelsea dostala Spartu ve druhém poločase pod tlak, agilní Torres neúnavně útočil na val sparťanských obránců, při jeho pokusu z 52. minuty zachránil vedení sparťanského celku brilantním zákrokem s rukama nad hlavou gólman Vaclík. O sedm minut později se ke slovu konečně dostal jiný domácí fotbalista než Torres, jenomže ani Terry na skvěle chytajícího Vaclíka nevyzrál.

Sparta držela vedení až do nastaveného času, jenomže v 92. minutě střídající Eden Hazard srovnal dělovkou na 1:1 a zajistil Chelsea postup.

„Je to takový nepopsatelný pocit. Člověk je v té chvíli prostě jako když dítěti seberou hračku. Je to takové zlé. Pro nás to v tomhle bylo hodně kruté. A myslím si, že i v tom domácím zápase to bylo kruté. Mě osobně to hodně mrzelo a byl jsem hodně zklamaný. Někteří kluci – Tomáš Vaclík, tomu se vysypaly i slzy – měli na krajíčku a já se tomu vůbec nedivím, protože to pro nás všechny mohl být životní zápas, kdybychom to dokázali zvládnout a vstřelit tu postupovou branku,“ svěřil se záložník Sparty Lukáš Vácha.

„Pocit je to krásný, ale spíš převládá zklamání. Nechci říct, že jsme byli blízko postupu, ale měli jsme zaděláno aspoň na to prodloužení. Myslím si, že nám moc lidí nevěřilo, a myslím si, že se nemáme za co stydět,“ dodal David Lafata.

Loňský triumf v Evropské lize neobhájí fotbalisté Atlétika Madrid. V odvetě sice porazili Kazaň 1:0, jenomže v úvodním domácím utkání prohráli 0:2, a v soutěži tak svěřenci trenéra Diega Simeoneho končí.

Odvetné utkání 2. kola fotbalové Evropské ligy:

Chelsea FC - AC Sparta Praha 1:1 (0:1)

Branky: 90.+2 Hazard - 17. Lafata. Rozhodčí: Stavrev - Kirovski, Kostadinov (všichni Mak.). ŽK: Bertrand - Lafata, Hybš, Matějovský, Vácha. Diváci: 38.642. První zápas: 1:0, postoupila Chelsea.

Chelsea: Čech - Azpilicueta, Terry, Cahill, Bertrand - Ramires, Mikel - Moses, Oscar (67. Hazard), Mata - Torres. Trenér: Benítez.

Sparta: Vaclík - Zápotočný, Švejdík, Holek, Hybš - Matějovský, Vácha - Přikryl, Kadlec (90. Bednář), Krejčí - Lafata (82. Kweuke). Trenér: Lavička.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít