Dva dny po bitce mezi Zlínem a Spartou zranil Šlégr mladoboleslavského Pabišku

Hokejový útočník Mladé Boleslavi Lukáš Pabiška byl, během utkání 47.kola hokejové O2 extraligy s Litvínovem, převezen, po zákroku Jiřího Šlégra, do nemocnice. Jeho stav není vážný.

Zraněný Lukáš Pabiška

Zraněný Lukáš Pabiška | Zdroj: ČTK

BK Mladá Boleslav - HC Benzina Litvínov 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 2:2, 0:0 - 0:0)

V 5. minutě zápasu celému stadionu zatrnulo, když u mantinelu fauloval Jiří Šlégr domácího Lukáše Pabišku a ten opustil led na nosítkách. Útočník Středočechů okamžitě putoval letecky do nemocnice s podezřením na zlomeninu krční nebo hrudní páteře. Litvínovský obránce dostal za zákrok trest ve hře. Po utkání pak z domácího tábora přišly příznivé zprávy, že zranění nejsou vážná.

To už bylo v době kdy domácí vedli zásluhou Krále. Litvínov však dokázal vyrovnat ještě do konce první třetiny. To se opakovalo ještě dvakrát. Domácí vždy vedli a hosté kontrovali. Souboj tak dospěl přes prodloužení až k samostatným nájezdům, kde bod navíc získala Mladá Boleslav.

Branky a nahrávky: 2. Král (Nouza), 22. Macho (Lehikoinen, Fabuš), 30. T. Sýkora (Bahenský, Frolo), rozhodující sam. nájezd Vrbata - 11. V. Hübl (Kubinčák), 23. V. Hübl (Lukeš, Švarný), 40. Pojkar (Kroupa, Jánský). Rozhodčí: Minář, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:7, navíc Šlégr 5 min. a do konce utkání, Jánský (oba Litvínov) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3380.

00:00 / 00:00

Zápasy očima našich reportérů

PSG Zlín - HC Plzeň 1929 4:1
(3:1, 1:0, 0:0)

Domácí o svém čtvrtém vítězství v řadě opět rohodli v úvodní třetině. Stejně jako neděli proti Spartě se i tentokrát dokázali třikrát trefit do soupeřovi branky. Jediným rozdílem bylo, že tentokrát šli do vedené hosté díky rychlé brance Scofielda.

Západočeši se sice snažili i nadále bojovat o zvrat utkání, ale v cestě jim stála důsledná obrana Beranů v čele s brankářem Sedláčkem. Zlín tak díky výhře stáhl náskok Plzně v čele tabulky na tři body.

Branky a nahrávky: 11. Leška, 12. Linhart (Leška, Hamrlík), 15. Důras, 31. Záhorovský (Kristek, Galvas) - 6. Scofield (Jiří Hanzlík, Hvila). Rozhodčí: Blecha, Turčan - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 8:12. Využití: 1:1.  V oslabení: 1:0. Diváci: 5110.

HC Vítkovice Steel - HC Mountfield České Budějovice 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Vyrovnané utkání, ve kterém měli více klidu a v zakončení domácí. Po bezbrankové první třetině, strhl vedení na stranu Vítkovic Lukáš Klimek, když zakončil spolupráci se Svačinou a Burgerem. Navíc se tak stalo jen 57 vteřin před koncem druhé části.

Mountfiled se snažil o vyrovnání a ve třetím dějství vyslal na Štěpánka více střel svého soupeře. Přesto se radovali opět domácí, když se v 51. minutě trefil podruhé v utkání Klimek.

Branky a nahrávky: 40. Klimek (Svačina, Burger), 52. Klimek (Sičák, Burger). Rozhodčí: R. Svoboda, Šindler - Bryška, Chytil. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 3274.

HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 2:5
(0:3, 1:2, 1:0)

Sparta se poučila z minulého zápasu a nenechala si utéct začátek utkání. Naopak byl to pražský celek, který se v úvodu radoval z vedení a to ne jednogólového. Už ve 12. minutě totiž vedla Sparta nad Energií o tři branky.

V dalším průběhu se sice podařilo domácím snížit, ale dobře a s chutí hrající hosté si už tři body pohlídali. Jedinou kaňkou bylo vyloučení Koreise na pět minut plus do konce utkání za faul na Loginova.

Branky a nahrávky:
28. Kumstát (Němec, Loginov), 59. Skladaný (Skuhravý) - 1. Netík (Kratěna, Vykoukal), 6. Kratěna (Vykoukal), 12. Ton (Philipp, Ručinský), 25. Ton (Vykoukal, D. Výborný), 33. Ručinský (D. Výborný, Philipp). Rozhodčí: Hribik, Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:8, Koreis 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 4382.

HC Eaton Pardubice - HC Geus Okna Kladno 6:2 (0:1, 1:0, 5:1)

Kladno přijelo do Pardubic s cílem jakkoli bodovat. Obraná taktika a rychlé protiútoky přinášely úspěch do poloviny zápasu, kdy Středočeši překvapivě nad Eatonem vedli. I přes inkasovanou branku ve druhé části dál snili svůj bodový sen.

Pouze však do začátku třetího dějství. Tam už hru dokonale opanovali hráči z města perníku. Na první trefu Pardubic sice Kladno ještě odpovědělo, ale na další čtyři už nikoli.

33. Somík (Pineault, Špirko), 43. Starý (Havíř), 50. Nakládal (Koukal, Kolář I), 52. Pineault (Cetkovský), 57. Jillson (Koukal), 57. Jillson (Špirko, Somík) - 19. Kuchler (Trončinský, Eberle), 44. Valský (Patera, Mikulík). Rozhodčí: Hodek, Hradil - Čech, Poruba. Vyloučení: 7:3, navíc Cetkovský (Pardubice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 8724.

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Liberec před zápasem prohlašoval, že už doma body ztrácet nebude a svá slova podpořil už v úvodu, kdy se trefil Kašpařík. Do poloviny zápasu však Carteli vyrovnal a  pokračovala urputná, ale zajímavá bitva.

Liberec se v závěrečné třetině znovu dostal do vedení, když se po krásné kombinaci trefil Petr Nedvěd. Dlouho to pak vypadalo, že to bude branka vítězná, jenže Třinec se dokázal vrátit do zápasu Kohn a za 51 vteřin zajistil Třinci výhru Květoň.

Branky a nahrávky: 10. Kašpařík (Vantuch, Bartovič), 46. Nedvěd (Blatný, Podkonický) - 29. M. Růžička (Zíb, Cartelli), 56. Kohn (M. Růžička, Malec), 57. D. Květoň (Cartelli, Bonk). Rozhodčí: Fraňo, Souček - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:1. Diváci: 4730.

HC Slavia Praha - HC Kometa Brno 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Kometa Brno přijela do Prahy povzbuzena skalpem Vítkovic z nedělního zápasu, ale příliš do útočných manévrů se napouštěla. Přesto se v přesilovce ujala ve druhé třetině Svobodova střela a Brno na Slávii vedlo.

Radost však hostujícím hráčům vydržela několik desítek vteřin. Za dvě minuty se totiž prosadil nejlepší střelec v sešívaném dresu Roman Červenka a Slavia byla při chuti. Další šance jí však zastavil výborný Hovi nebo branková konstrukce. Až ve 3. minutě prodloužení se trefil Kůrka.

Branky a nahrávky: 25. Červenka (Havel), 63. Kůrka (Červenka) - 23. J. Svoboda (Huml, Mojžíš). Rozhodčí: A. Jeřábek, Jebavý - Guth, Rittich. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 9359.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít