ELH: Sparta veze tři body z Brna, Hradec narazil ve Vítkovicích

Kompletní pětatřicáté kolo měla na programu hokejová Tipsport extraliga. Ve šlágru kola prohrála brněnská Kometa se Spartou, Chomutov bodoval se Zlínem a Vítkovice deklasovaly druhý Hradec Králové.

Hráči Sparty Praha se radují z gólu na ledě Komety Brno

Hráči Sparty Praha se radují z gólu na ledě Komety Brno | Zdroj: ČTK

Vítkovicím se podařil vstup do utkání a o výsledku bylo rozhodnuto prakticky po první třetině, kterou vyhráli rozdílem tří gólů. Hradečtí se prosadili až v polovině utkání, to už ovšem prohrávali 0:4. Navíc do konce zápasu ještě dvakrát inkasovali. Vítkovice tak poprvé v sezoně proti hradeckému Mountfieldu naplno bodovaly.

Zlín přetlačil Chomutov až v samostatných nájezdech. Přitom měl moravský tým utkání výborně rozehrané. Po prvních dvaceti minutách a gólech Veselého s Marušákem vedl o dva góly, ale domácí se nevzdali. V prostřední části snížil Kubinčák a hned po nástupu do třetího dějství vstřelil Sikora vyrovnávací branku. V prodloužení už se ani jeden celek neprosadil a v samostatných nájezdech vystřelil pro hosty druhý bod Zámorský.

V utkání chudém na góly se radovaly Karlovy Vary. Litvínov dlouho nemohl najít recept na brankáře Závorku, který inkasoval až třináct vteřin před koncem z hole Ručinského. To už jeho tým ale vedl o dvě branky a nejtěsnější výhru už karlovarští udrželi.

Pardubice i potřetí porazily Liberec

Pardubice potvrdily, že se jim v letošním ročníku extraligy proti Liberci daří. I třetí vzájemný duel vyhrály, i když výsledek je pro liberecké krutý. V prvních dvou třetinách se prosadili pouze domácí. Nejdříve hned z první nebezpečné akce prostřelil Melicherčíka Somík.

V polovině utkání pak využil přesilovou hru Endál, když zasunul puk mezi Melicherčíkovým betonem a tyčkou do branky. Liberec se vrátil do hry ve třetí části. Víšek vypálil a vyraženou střelu poslal za Hudáčkova záda Bulík. Závěr ale patřil Východočechům. Nejdříve se prosadil Tybor a pak při liberecké power play trefil prázdnou branku čtyři vteřiny před koncem zápasu Gregorc.

Pouze dva góly v základní hrací době viděla nejnižší návštěva kola v Kladně. Do vedení dostal Rytíře v přesilové hře po přihrávce Kaberleho Dragoun. Vyrovnání zařídil dvanáct vteřin před druhou sirénou také v početní výhodě Orsava. Jediným úspěšným střelcem v samostatných nájezdech byl třinecký Polák.

Poprvé v sezoně Slavia zdolala Plzeň

Po čtyřech prohrách se podařilo hokejistům Slavie zdolat Plzeň. V domácím prostředí nejdříve překonal Machovského Valach, druhý gól přidal v úvodu závěrečné části Skokan. Západočeši zdramatizovali zápas tři minuty před koncem po střele Sýkory, ale konečnou podobu výsledku dal střelou do prázdné branky Jelínek. Plzeň tak popáté za sebou venku nebodovala.

Ve výborných výkonech pokračuje pražská Sparta. Tentokrát si holešovický tým veze všechny body z Brna. Až do poloviny zápasu bylo skóre vyrovnané, ale pak už se prosazovali pouze hosté. Na jejich vítězství se dvěma asistencemi podílel nejproduktivnější hráč soutěže Ton, dva góly vstřelil Rolinek.

Výsledky 35. kola Tipsport extraligy:

HC Vítkovice Steel - Mountfield Hradec Králové 6:2 (3:0, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Sloboda (Strapáč, Húževka), 11. Roman (Svačina), 19. Szturc (Vandas, M. Hlinka), 23. Roman (Svačina, Kudělka), 39. Húževka (Barinka, Stehlík), 52. Szturc (M. Hlinka) - 34. Dej (Frühauf, Vydarený), 40. Červený. Rozhodčí: A. Jeřábek, Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:9, navíc Pláněk (Hradec Králové) 10 minut. Využití: 3:1. Diváci: 5198.

Piráti Chomutov - PSG Zlín 2:3 po sam. náj. (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 38. Kubinčák (J. Straka, Krstev), 43. Sikora (Gajovský, D. Hruška) - 14. Veselý (Čajánek, Okál), 18. Marušák (Leška, Balaštík), rozhodující nájezd Zámorský. Rozhodčí: Polák, Pavlovič - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 3459.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Bílí Tygři Liberec 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Somík (Kolář), 30. Endál (Kolář), 56. Tybor (Cetkovský, Semorád), 60. Gregorc (Semorád) - 52. Bulík (Víšek, Bartek). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 9203.

HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branka a nahrávka: 28. Vachovec (Gulaši), 49. Zaťovič (Pohl, Rýgl) - 60. Ručinský (Skuhr, Tráv. Rozhodčí: Šindler, Homola - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 5:8, navíc Dresler (K. Vary) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 4608.

HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 10. Valach (Skokan, J. Doležal), 44. Skokan (V. Růžička ml.), 60. P. Jelínek (Holub) - 57. T. Sýkora (Holec). Rozhodčí: Hribik, Lacina - J. Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 4:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 5192.

Rytíři Kladno - HC Oceláři Třinec 1:2 po sam. náj. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Dragoun (T. Kaberle) - 40. Orsava (Krejčí), rozhodující nájezd V. Polák. Rozhodčí: Hodek, Horák - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:7, navíc T. Kaberle (Kladno) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2963.

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Branka a nahrávky: 21. J. Hruška (Kuboš, Čermák), 29. T. Svoboda (Kempný, V. Němec) - 6. Krejčík (J. Hlinka, P. Ton), 26. Rolinek (Pilař, J. Hlinka). 31. Rolinek (Ton, J. Hlinka), 52. Bahenský (T. Rachůnek, . Rozhodčí: Husička, Šír - Hlavatý, Skopal. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít