Gólman Pavelec se blýskl skvělým výkonem, Jágr si připsal asistenci

Vynikající výkon předvedl ve čtvrtečním utkání NHL český brankář Ondřej Pavelec, který měl 30 úspěšných zákroků a vychytal v Tampě Winnipegu výhru 2:1 v prodloužení. Jaromír Jágr si v dresu Philadelphie připsal asistenci při vítězství Flyers nad Nashvillem 4:1.

Brankář Winnipegu Jets Ondřej Pavelec tentokát střelu Floridy kryje

Brankář Winnipegu Jets Ondřej Pavelec tentokát střelu Floridy kryje | Zdroj: Reuters

Pavelec ve druhém utkání za sebou inkasoval jen jediný gól. Na první branku se v Tampě čekalo až do závěru druhé třetiny, šestnáct sekund před jejím koncem se prosadil Blake Wheeler.

Český gólman inkasoval jednou branku v 51. minutě, kdy na 1:1 vyrovnával Victor Hedman. Rozhodnutí přišlo ve třetí minutě prodloužení, kdy výhru Winnipegu zajistil Kyle Wellwood.

V sestavě Philadelphie znovu odehrál celé utkání Jaromír Jágr, navíc si připsal jednu asistenci při vítězství Flyers na ledě Nashvillu 4:1. Dva góly si připsal Wayne Simmonds.

Útočník Jiří Hudler skóroval ve třetím utkání v řadě. Detroit vyhrál ve Vancouveru 4:3 po samostatných nájezdech, Hudler zaznamenal dvě branky.

Statistika NHL:

Boston - Carolina 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 12. E. Staal (Tlustý, Špaček), 37. T. Ruutu, 44. Sutter. Střely na branku: 47:31. Diváci: 17.565.

New Jersey - Montreal 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)
Branky: 11. a 58. Parise (na druhou Eliáš), 34. a 60. Clarkson, 47. Zubrus - 5. Desharnais, 10. A. Kosticyn, 22. Darche (Plekanec). Střely na branku: 22:30. Diváci: 13.283.

Philadelphia - Nashville 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 16. a 56. Simmonds, 35. Read, 59. Giroux (Jágr) - 49. Suter. Střely na branku: 28:27. Diváci: 19.823.

Colorado - Minnesota 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 7. Zanon. Střely na branku: 37:21. Diváci: 14.186.

Edmonton - Chicago 8:4 (0:1, 3:2, 5:1)
Branky: 28., 42., 47. a 55. Gagner, 23. Hall, 33. Whitney, 44. Barker, 57. Eberle - 21. a 36. Sharp, 7. Mayers, 46. Bolland. Střely na branku: 41:47. Diváci: 16.839.

Tampa Bay - Winnipeg 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 51. Hedman - 40. Wheeler, 64. Wellwood. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 31 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 96,8 procenta. Střely na branku: 31:24. Diváci: 16.923.

San Jose - Dallas 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Branky: 5. Handzuš, 17. Pavelski, 35. Couture, 37. J. Thornton, 52. Clowe - 33. Ott, 47. Benn. Střely na branku: 37:21. Diváci: 17.562.

Vancouver - Detroit 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 17. Kesler, 51. Burrows, 56. Raymond - 6. Cleary, 34. Hudler, 53. Miller, rozh. nájezd Dacjuk. Střely na branku: 25:43. Diváci: 18.890.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít