Vrbata rozhodl o vítězství Phoenixu. Kubina odešel do Philadelphie

Český hokejový útočník Radim Vrbata se stal hvězdou sobotního utkání NHL mezi Phoenixem a Dallasem, když gólem v prodloužení rozhodl o výhře Coyotes 2:1. Vrbata osmadvacátým gólem v sezoně vylepšil své dosavadní maximum v soutěži z roku 2008, kdy zaznamenal o jednu trefu méně. Dres v NHL vyměnil Pavel Kubina, který zamířil z Tampy do Philadelphie.

Radim Vrbata z Phoenixu v utkání proti Columbusu

Radim Vrbata z Phoenixu v utkání proti Columbusu | Zdroj: Reuters

Vrbata je nejlepším českým střelcem NHL v letošní sezoně a potvrzuje vynikající formu – v posledních osmi zápasech skóroval popáté, navíc včera vsítil už desátou vítěznou branku v sezoně a společně s Johanem Franzénem z Detroitu této statistice vévodí.

Phoenix se i díky skvělým Vratovým výkonům drží v tabulce Západní konference na místech zajišťujících postup do play-off.

Jaromír Jágr také prožil vydařený večer, když do sítě svého bývalého klubu z Pittsburghu vstřelil v dresu Philadelphie dvě branky, ani to ale nepomohl Flyers k vítězství, soupeři podlehli 4:6. Oba góly dal Jágr ve druhé třetině, a to v rozmezí pouhých 18 vteřin.

Gólový půst, který trval 28 zápasů, ukončil Vladimír Sobotka, který dal v utkání St. Louis s Minnesotou branku, kterou upravoval skóre na konečných 4:0 pro Blues.

Celý zápas odchytal v bráně Washingtonu Tomáš Vokoun, Capitals ale v Tampě prohráli 1:2. Český gólman si připsal 21 úspěšných zákroků.

Obránce Pavel Kubina vyměnil v rámci NHL dres, z Tampy Bay zamířil do Philadelphie výměnou za útočníka Jona Kalinského. Trojnásobný mistr světa a vítěz Stanleyova poháru z roku 2004 se tak v jednom týmu potká s Jaromírem Jágrem a Jakubem Voráčkem.

Vedení Flyers angažovalo čtyřiatřicetiletého obránce zejména proto, aby nahradil zraněného Chrise Prongera, který se od prosince potýká s problémy po otřesu mozku.

Statistika NHL:

Philadelphia - Pittsburgh 4:6 (2:1, 1:2, 1:3)
Branky: 16. a 16. Jágr, 39. Wellwood, 60. Simmonds - 4. a 37. Cooke, 36. J. Staal, 41. Jeffrey, 43. Dupuis, 50. Neal. Střely na branku: 31:30. Diváci: 19.958.

Columbus - Chicago 1:6 (1:2, 0:2, 0:2)
Branky: 6. Brassard - 13. Toews, 17. Stalberg, 34. Sharp, 36. P. Kane, 45. Krüger, 46. Lepisto. Střely na branku: 34:28. Diváci: 18.663.

St. Louis - Minnesota 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 10. Reaves, 25. Jackman, 40. McDonald, 49. Sobotka. Střely na branku: 34:13. Diváci: 19.150.

Los Angeles - Calgary 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 45. Cammalleri. Střely na branku: 28:18. Diváci: 18.118.

Tampa Bay - Washington 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 3. Pyatt, 22. Stamkos - 30. Laich. Tomáš Vokoun odchytal za Washington 59 minut, z 23 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 91,3 procenta. Střely na branku: 23:24. Diváci: 19.204.

Vancouver - Toronto 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)
Branky: 8. a 24. Burrows, 10. Malhotra, 32. D. Sedin, 33. Salo, 49. Bieksa - 27. Phaneuf, 60. Kuljomin. Střely na branku: 36:26. Diváci: 18.890.

Phoenix - Dallas 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 14. Boedker, 62. Vrbata - 33. Ryder. Střely na branku: 33:31. Diváci: 16.604.

NY Islanders - Carolina 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)
Branky: 25. a 41. Tavares, 3. Okposo, 29. Nielsen - 14. Sutter, 21. Tlustý, 31. Špaček. Střely na branku: 31:36. Diváci: 11.818.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít