Basketbalisté Miami konečně porazili ‚neoblíbené‘ Milwaukee

Basketbalistům Miami se konečně podařilo vyzrát na soupeře z Milwaukee, který byl v předchozích dvou střetnutích úspěšnější. I díky 35 bodů hvězdného LeBrona Jamese zvítězili Heat 114:96.

LeBron James (uprostřed v černém dresu) byl hlavním strůjcem vítězství Miami nad Milwaukee | Zdroj: Reuters

Až do poloviny zápasu byl přitom souboj na palubovce vyrovnaný a Bucks dokonce ve druhé čtvrtině vedli, jenomže Miami šelak nadechlo k bodové šňůře 12:2 a vývoj skóre obrátilo ve svůj prospěch.

Do poslední desetiminutovky šli Heat s šestnáctibodovým náskokem a domácí tým k žádnému tlaku v závěru utkání nepustili. K LeBronu Jamesovi se přidal s 22 body Dwyane Wade, kterého obrana Milwaukee také nedokázala pořádně uhlídat.

Dallas si na domácí palubovce připsal cenné vítězství 96:92 nad Los Angeles Clippers, velkou měrou se o to zasloužil Dirk Nowitzki s 22 body, z nichž rovnou polovinu nastřílel až v posledním dějství. Hosté se navíc nemohli opřít o jindy vynikající výkon Blakea Griffina, který proměnil pouze dva trestné hody z devíti pokusů.

Už třetí vítězství po sobě si připsali Golden State, doma vyhráli nad Phoenixem 102:96. Nejvíce bodů, 28, zaznamenal v utkání David Lee. Phoenix přitom v utkání měl i dvanáctibodový náskok, ten ale neudržel a domácí obrat dokonali v poslední čtvrtině.

NBA:

Charlotte - Philadelphia 89:98, Dallas - LA Clippers 96:92, Golden State - Phoenix 102:96, Milwaukee - Miami 96:114, New Orleans - Utah 86:80, Orlando - Minnesota 102:89.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít