Boston ve finále konference NBA proti Miami snížil na 1:2

Basketbalisté Bostonu si ve finále východní konference play off NBA připsali proti Miami první výhru. Po přestěhování sérii na palubovku Celtics domácí konečně zabrali a porazili floridský celek 101:91. Heat nebylo nic platné ani mohutné dotahování v závěrečné čtvrtině, protože na jejím začátku byl rozdíl ve skóre už 24 bodů.

První vítězství Bostonu v semifinále NBA nad Miami režíroval pivot Kevin Garnett | Zdroj: Reuters

Od prvních minut nic nenaznačovalo tomu, že by mělo utkání dopadnout jinak, než ty dvě předchozí. V první čtvrtině Miami v hale TD Garden na soupeře vlétlo, táhl je hlavně MVP uplynulého ročníku Lebron James, který trefil prvních 7 z 9 střel z pole a z celkových 28 bodů zaznamenal sám hned 16.

Bostonu se musel vyrovnat i s faktem, že jejich druhý podkošový hráč Brandon Bass se brzy potýkal s fauly a tak Celtics museli hrát velkou porci minut v menší sestavě. Od druhé dvanáctiminutovky ale domácí začali dominovat. Jejich pevná obrana dělala i pohyblivým hráčům Heat problémy. Třeba křídelník Battier za 38 minut ani jednou nezacílil přesně do koše.

Boston se mohl opřít o výkon veterána Kevina Garnetta, který táhl ofenzivu s 24 body a 11 doskoky. Oproti předešlým střetnutím si Celtics připsali 58 bodů z vymezeného území (předtím v průměru 36) a dařilo se jim i z čáry trestného hodu, když trefili 20 šestek na rozdíl od hostů. Ti jich proměnili pouze polovinu. A tak na začátku posledního dějství se už domácí fanoušci hlasitě radovali, protože jejich oblíbenci měli na Miami náskok 24 bodů.

Ani to ovšem druhý tým Východu v základní části NBA nepoložilo a dokázali manko stáhnout až na 8 bodů, stejným počtem k tomu ve čtvrté čtvrtině přispěl Dwyane Wade, který celkově nasbíral 18 bodů, na vítězství to ale nestačilo. Lebron James byl s 34 body nejlepším střelcem zápasu.

Bostonskému kouči Docu Riversovi vyšel tah s náhradníkem Danielsem. Po předchozích krátkých epizodách mu dal více prostoru a on se mu za 16 minut odvděčil 9 body, 5 doskoky a v kolonce +/- měl číslo +14. Další kvalitní výkon předvedl rozehrávač Rajon Rondo. Dosáhl na double-double za 21 bodů a 10 asistencí. Kapitán Paul Pierce pomohl 23 body.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít