Golfové MS ve hře na jamky vyhrál Američan Hunter Mahan

Američan Hunter Mahan vyhrál golfové mistrovství světa ve hře na jamky, když na domácím hřišti porazil v nedělním finále Roryho McIlroye ze Severního Irska. Mahan tak překazil McIlroyovi plány na to, že se stane světovou jedničkou i nejmladším vítězem šampionátu v historii.

Hunter Mahan vyhrál golfové mistrovství světa na jamky

Hunter Mahan vyhrál golfové mistrovství světa na jamky | Zdroj: Reuters

Mahan s McIlroyem se do finále mistrovství světa probojovali poprvé. Američan v něm byl od počátku lepší, když od šesté jamky vedl a už u šestnácté mohl duel ukončit – jenomže míček projel při pokusu o birdie jen těsně po hraně jamky. Vítěz se tak zrodil až na předposlední jamce.

Pro Mahana je to čtvrtý titul na okruhu PGA, v rámci mistrovství světa vyhrál podruhé – poprvé se mu to podařilo v roce 2010 na turnaji Bridgestone Invitational.

Rory McIlroy šel do finálového souboje s tím, že pokud vyhraje, sesadí z čela světového žebříčku anglického golfistu Luka Donalda, který překvapivě vypadl už v prvním kole. Navíc se mohl stát nejmladším vítězem mistrovství světa ve hře na jamky. Ani jedno se ale dvaadvacetiletému golfistovi nepodařilo.

Nejmladším vítězem světového šampionátu ve hře na jamky tak i nadále zůstává bývalá světová jednička Tiger Woods. V roce 2003 mu při triumfu bylo 27 let.