Házenkářky pražské Slavie porazili Porubu ve finále Českého poháru

Házenkářky Slavie po dvou letech opět zvedly nad hlavu trofej pro vítěze Českého poháru. Pražanky ve finále o poločase prohrávaly o 4 body s Porubou, ale vývoj otočily zásluhou zlepšené obrany a nakonec vyhrály 29:25.

Házená (ilustr. obr.)

Házená (ilustr. obr.) | Foto: Fotobanka stock.xchng

Úřadující mistryně České republiky z Ostravy Poruby musely hned od úvodu dotahovat, ale zásluhou šestigólové šňůry se dostaly do vedení. Po návratu z kabin, ale hráčky pražského celku hráli lépe hlavně na obranné polovině v čele s výborně chytající slávistickou brankářkou.

Poruba tak ani podruhé za sebou ve finále neuspěla, loni v něm prohrála s Veselím nad Moravou. Slávistky vyřadily veselské obhájkyně trofeje v semifinále a po velkém obratu v druhém poločase finálového duelu navázaly na pohárový triumf z předminulé sezony.

Poruba sice vede interligovou tabulku, ale ani v této soutěži nedokázala Slavii zdolat. Pražanky ve vzájemném utkání zvítězily 34:33. V pohárovém finále jim výborně zachytala brankářka Satrapová, v útoku zářily zejména Jonášová s Kutlvašrovou.

Finále Českého poháru házenkářek v Praze:

Slavia Praha - Sokol Poruba 29:25 (11:15)

Nejvíce branek: Kutlvašrová 7, Jonášová 6, Keclíková 6/1 - Chrenková 7/1, Hrbková 6, Adámková a Uhráková po 4. Rozhodčí: L. Frieser, B. Frieser. Sedmimetrové hody: 3/1 - 1/1. Vyloučení: 3:4. Diváci: 200

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít