Vypjatý duel LA s Bostonem vyhráli o jediný bod Lakers

Rozdílem jediného bodu skončilo vypjaté utkání basketbalistů Los Angeles Lakers a Bostonu, dvou historicky nejúspěšnějších celků v historii NBA. Lakers, kteří mají jen o jeden titul méně než Celtics, zvítězili 88:87.

Kevin Garnett (vpravo) v souboji s Paulem Gasolem

Kevin Garnett (vpravo) v souboji s Paulem Gasolem | Zdroj: Reuters

Postaral se o to Paul Gasol, který v závěrečných vteřinách základní hrací doby poslal utkání do prodloužení a navíc v závěru prodloužení zabránil doskočit Rayei Allenovi.

Lakers už tradičně táhl svým výkonem Kobe Bryant, který nastřílel 27 bodů, Gasol jich přidal dalších 25 a k nim 14 doskoků. V dresu domácích se naopak nedařilo Kevinu Garnettovi, který trefil jen šest z třiadvaceti pokusů z pole.

Překvapení se zrodilo v zápase Oklahomy se Sacramentem, aktuálně nejlepší celek NBA totiž prohrál 101:106. Šest minut před koncem přitom Oklahoma o šest bodů vedla, jenomže závěr patřil Sacramentu.

Golden State vyhrál v Denveru 109:101, zejména díky 36 bodům Stephena Curryho. Rozhodující byla v utkání třetí čtvrtina , kterou Warriors vyhráli 37:20.

NBA:

Boston - LA Lakers 87:88 po prodl., Denver - Golden State 101:109, Phoenix - Houston 89:96, Sacramento - Oklahoma City 106:101.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít