Přehled tisku: trable žen po rodičovské dovolené a vědci zachraňující tradiční řemesla

Jen 13 procent žen se po rodičovské vrací na stejnou pracovní pozici, informují Lidové noviny. Státní ústav pro kontrolu léčiv varuje před weby, které nelegálně prodávají léky, všímá si Deník. Více se dočtete v přehledu tisku, který připravil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Matka s dítětem

Matka s dítětem | Zdroj: Pixabay License

Mladá fronta DNES

Spor o platnost některých smluv na životní pojištění je téma Mladé fronty DNES. Pražský městský soud označil za neplatnou jednu smlouvu o životním pojištění Flexi Pojišťovny České spořitelny. Podle právníka klienta, který spor vyhrál, rozhodnutí může dopadnout na všechny ostatní smlouvy. Pojišťovna ale tvrdí, že se verdikt týká jen jedné konkrétní smlouvy. Soud danou smlouvu zrušil kvůli způsobu, jakým pojišťovna seznámila - respektive neseznámila - klienta s poplatky.

Větší výkon než Dukovany s Temelínem dohromady. V Tunisku chtějí postavit solární elektrárnu pro Evropu

Číst článek

E15

Čeští solárníci expandují v Chile - to je titulek deníku E15. Česká společnost Solek Group totiž v jihoamerickém státě postaví fotovoltaické elektrárny o výkonu desítek megawattů. Zakázku Češi připravují pro americký investiční fond a jednoho kanadského developera. Společnost Solek Group přitom v Chile podniká už od roku 2014.

Lidové noviny

Jen 13 procent žen se po rodičovské vrací na stejnou pracovní pozici k původnímu zaměstnavateli - informují o tom Lidové noviny. Vyplývá to z průzkumu platformy Byznys pro společnost. Zaměstnavatel místo zruší z organizačních důvodů nebo se obě strany nedohodnou na zkrácení pracovní doby. Dalších 13 procent žen se po rodičovské ocitlo na nižší pracovní pozici, ať už u stejného nebo jiného zaměstnavatele. Povýšilo jen osm procent matek.

Deník

Státní ústav pro kontrolu léčiv varuje před weby, které nelegálně prodávají léky - všímá si toho regionální Deník. Na seznam už zařadily víc než třicet takových internetových stránek. Weby nabízejí léky, které jsou na předpis nebo které by vůbec neměly být v prodeji. Kupují si je ale až dvě pětiny Čechů. Problém se netýká jen Česka. V posledních deseti letech se podle Světové zdravotnické organizace zvedl počet zabavených padělaných medikamentů v Evropské unii o 400 procent.

Nelegální podpora prodeje léků. Policie navrhuje obžalovat 25 farmaceutů a lékařů

Číst článek

Hospodářské noviny

Čeští vědci prodali zahraniční farmaceutické firmě buňky, které produkují protilátky pomáhající třeba při diagnostice rakoviny, píšou o tom Hospodářské noviny. Firma si buňky namnoží, vytáhne z nich protilátky a Ústav molekulární genetiky Akademie věd bude dostávat podíl z jejich prodeje. Můžou to být až miliony ročně. Americká společnost přitom buňky koupila jen za 60 000 korun.

Právo

Mapovat metody a výrobní postupy starých řemesel se chystá skupina českých vědců - píše o tom deník Právo. Hledat budou i mistry, kteří se skomírajícím řemeslům věnují. Výsledkem bádání má být třeba příručka pro restaurování starých sbírek a památek.

Jakub Horáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme