ÚS: Vlastnictví nemovitosti nemusí být vždy důvodem k výpovědi regulovaného nájmu

Vlastnictví bytového domu nemusí být důvodem k výpovědi regulovaného nájmu. Plyne to z dnešního nálezu Ústavního soudu, který řešil stížnost čtyř spolumajitelů činžovního domu v Praze, kteří chtěli vystěhovat nájemníky vlastnící jinou nemovitost. Neuspěli ale ani u Městského soudu v Praze, ani později u Nejvyššího soudu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudcovské kladívko

Soudcovské kladívko | Foto: Stock.xchng

Také Ústavní soud se postavil na stranu nájemníků, vysvětlila mluvčí Jana Pelcová. Zdůraznila ale, že z dnešního verdiktu rozhodně neplyne, že by takový postup měl být pravidlem.

„V té nemovitosti, kterou v mezidobí nabyli ti nájemníci, není možné bydlet, protože všechny bytové jednotky jsou obsazeny nájemníky s regulovaným nájemným. Ústavní soud v tomto případě rozhodoval pouze o této specifické kauze, což znamená, že nelze říci, že by to mělo být precedentem,“ řekla Jana Pelcová.

Zuzana Kopuletá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme