Výběr z médií: investování úspor, prázdné Adršpašské skály i zveřejňování fotek dětí na sociálních sítích

V českém tisku se v pondělí dočtete, že Češi stále víc svých úspor investují. Zájem o investování roste dlouhodobě, během pandemie koronaviru ale vzrostl ještě výrazněji, píše deník E15. Nejen pandemie koronaviru, ale i nový rezervační systém může podle Práva za to, že v Adršpašských skalách nejsou téměř žádní lidé. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Adršpašské skály

Nejen pandemie koronaviru, ale i nový rezervační systém může za to, že v Adršpašských skalách nejsou téměř žádní lidé. Tématem se zabývá pondělní Právo (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay | CC0 1.0,©

E15

Češi stále víc svých úspor investují. To je tématem pondělního deníku E15. Zájem o investování roste dlouhodobě, během pandemie koronaviru ale vzrostl ještě výrazněji. Díky internetu a sociálním sítím se o investování začínají víc zajímat i mladí lidé. Nejvýznamnější skupinu tvoří investoři mezi 25 a 35 lety.

Na úspory spoléhá před druhou vlnu koronaviru přes polovinu Čechů. Dostatečnou rezervu většina nemá

Číst článek

Mf Dnes

Na českých silnicích se po dlouhé zimě vytvořilo víc děr a výmolů. Informuje o tom Mf Dnes. Podle expertů může za poškozené silnice taky jejich různá kvalita. Životnost asfaltového povrchu by měla platit 15 let. Výmoly se ale objevují i na zánovních silnicích, které mnohdy nejsou starší pěti let. Ředitelství silnic a dálnic eviduje reklamace u několika desítek staveb.

Právo

Nejen pandemie koronaviru, ale i nový rezervační systém může za to, že v Adršpašských skalách nejsou téměř žádní lidé. Tématem se zabývá pondělní Právo. Do skalního města se nově nedostane nikdo bez zakoupené vstupenky a bez předchozí online rezervace. Díky včasné rezervaci a nákupu vstupenky lidé přitom zaplatí míň, než koupí vstupného přímo na pokladně.

Respekt

Na sociálních sítích přibývá rodičů, kteří zveřejňují fotky svých dětí. Tématu se věnuje týdeník Respekt. Potomci o svých zveřejněných fotkách často nevědí, nebo jejich vystavení nemůžou odsouhlasit. Sdílení snímků ale přináší i rizika, jako například krádež identity, zneužití dětských snímků nebo kyberšikanu.

Irena Růžičková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme