‚Nechutné a antiamerické.‘ Korunní svědkyně vyšetřování útoku na Kapitol se rok skrývala

Cassidy Hutchinsonová, bývalá poradkyně prezidentského tajemníka Marka Meadowse, se musela přes rok skrývat. Příznivci Donalda Trumpa jí totiž vyhrožují za její svědectví o událostech ze 6. ledna 2021. Hutchinsonová nyní poskytla rozhovor americké televizní stanici CBS.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Casssidy Hutchinsonová právě vydává knihu, píše v ní o bývalém právníkovi Trumpa Rudy Guilianim, kterého obviňuje ze sexuálního obtěžování | Foto: Evelyn Hockstein | Zdroj: Reuters

O životě v ústraní Cassidy Hutchinsonová v rozhovoru pro americkou televizi CBS řekla, že se musela vytratit ze svého bytu ve Washingtonu právě kvůli výhrůžkám příznivců Donalda Trumpa. Následně se odstěhovala na jih do Atlanty.

Vše začalo, když Hutchinsonová svědčila před komisí amerického Kongresu, která zkoumala okolnosti ze 6. ledna. Hutchinsonová se tehdy proti Donadu Trumpovi zcela obrátila.

Dosud nejvyšší trest spojený s útokem na Kapitol. Bývalý lídr Proud Boys dostal 22 let vězení

Číst článek

Přiměl ji k tomu fakt, že dav Trumpových stoupenců vtrhl do Kongresu, symbolu americké demokracie. Dav, který podle jejích slov živily lži Donalda Trumpa.

Prezidentovo počínání Cassidy Hutchinsonová tehdy i teď označuje za nechutné a antiamerické. Přesto tato teprve 26letá žena řešila velké dilema. Chtěla říci pravdu, ale na druhé straně cítila, že tím zradí své kolegy, kteří s ní v Bílém domě pracovali.

Nakonec se ale rozhodla promluvit. Inspirovalo ji, když narazila na příběh Alexandra Butterfielda. To byl bývalý poradce někdejšího prezidenta Richarda Nixona, který se během známé aféry Watergate také rozhodl veřejnosti odhalit lži a kříváctví prezidenta Nixona.

Komisi tehdy mimo jiné řekl, že existují nahrávky, kterého Nixona usvědčují z trestných činů. Butterfieldovi je dnes 97 let a s Hutchinsonovou se teď poprvé setkal a vyjádřil jí svou plnou podporu.

Casssidy Hutchinsonová právě vydává knihu s názvem A dost, zatím ještě není k dostání. Už ale víme, že tam například píše o bývalém právníkovi Trumpa Rudym Giulianim. Obviňuje ho ze sexuálního obtěžování.

Hutchinsonová zůstává republikánkou. Jak ale říká v rozhovoru pro CBS, Trumpa volit nikdy nebude.

Eduard Freisler Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme