Hokej - online přenos Německo - Lotyšsko, 15. května 2024 16:20, - aktualizováno:

Německo

Lotyšsko

8 : 1

(2:0, 5:1, 1:0)

• Německo se znovu představí v pátek, kdy se utká s Kazachstánem. Lotyše nyní čekají dva dny volna. V sobotu se pak postaví proti silnému Švédsku.
  • Střely na branku: 31 – 21
    Zásahy brankářů: 20 – 23
  • Německo zvládlo důležitý souboj o postup do čtvrtfinále a poráží Lotyšsko vysoko 8:1. Za vítězstvím vykročili Němci už v první třetině. V 6. minutě otevřel skóre Dominik Kahun, na jehož zásah navázal v závěru periody Kai Wissmann. Ve druhé třetině Německo předvedlo ofenzivní galapředstavení. Třetí branku přidal hned v úvodu periody Leonhard Pföderl a Gudlevskise vyhnal z branky Parker Tuomie. Elvis Merzlikins se v brance ještě ani nerozkousal a už jej překonal v přesilovce John Peterka. Další početní převahu využil Marc Michaelis a v závěru třetiny se podruhé prosadil Peterka. Minutu před koncem druhé periody zaznamenal jediný gól Lotyšska Markuss Komuls. Ve třetí části tempo hry výrazně opadlo. Přesto osmou branku Německa vsítil Nico Sturm.
  • Nejlepší hráči utkání:

Markuss Komuls (Lotyšsko)
    Marc Michaelis (Německo)
  • Konec zápasu.
  • Robert Mamčics ještě rozjel útok Lotyšska po pravé straně, ale hráči v bílém se do útočného pásma nedostali. Němci už pomalu mohou slavit.
  • John Peterka se opět prosmýkl do zakončení, ale z ostrého úhlu minul přední tyč lotyšské klece.
  • Jaks hledal dlouhou přihrávkou Robertse Bukartse, který si na modré čáře nedokázal kotouč převzetí. Zakázané uvolnění se nepíská.
  • Ralfs Freibergs předvedl důraz v obranném pásmu a u modré čáry obral soupeře o kotouč. Němci mají útočné chutě i v samotném závěru.
  • Frederik Tiffels se hnal za skákavou přihrávkou mezi kruhy, ale ve vzduchu kotouč nezasáhl. Ralfs Freibergs následně vyhodil puk o hrazení.
  • Felikss Gavars dojel nahození do rohu útočného pásma, kde ale neměl podporu spoluhráčů. Lotyši se nedostávají do zakončení ani ve třetí části.
  • Elvis Merzļikins si pohlídal nahození od mantinelu a bez problémů puk schoval v lapačce.
  • John Peterka prudkou brzdou nechal za sebou obránce, jenže následně prováhal ideální moment k přihrávce do prostoru mezi kruhy.
  • Karlis Čukste a Markuss Komuls dvakrát váhali s rozehrávkou z obranného pásma a odevzdali kotouč hokejistům Německa.
  • Důležité
    Frederik Tiffels před německou brankou nebezpečně tečoval nahození od modré čáry. Elvis Merzlikins se ale roztáhl a kotouč vyrazil betonem!
  • Janis Jaks v obranném pásmu počkal na vystřídání svých spoluhráčů. Čerstvé síly vyslal na ledovou plochu i německý kouč,
  • Janis Jaks střílel zápěstím od modré čáry, jenže jeho pokus skončil vedle levé tyče. Odražený kotouč Němci obloučkem poslali za modrou čáru.
  • Philipp Grubauer si dal pozor na nahozený kotouč, který před dojíždějícím soupeřem raději přikryl lapačkou. Vhazuje se po jeho levé ruce.
  • Ralfs Freibergs upadl po souboji na pravé straně útočného pásma. Lotyšskou akci navíc zastavilo postavení mimo hru.
  • Jonas Müller se stáhl do obranného pásma, kde obral soupeře o kotouč. Důrazní zadáci v černém dnes lotyšským útočníkům deptají nervy.
  • Utkání sleduje 8 652 diváků!
  • Rihards Bukarts si na pravém kruhu vzal odražený kotouč, vybruslil s ním do střelecké pozice, ale zápěstím německou branku vůbec netrefil.
  • Do konce základní hrací doby zbývá posledních deset minut a fanoušci Německa na tribunách rozjeli oslavy důležitých bodů.
  • Němci se vydali vpřed po pravém křídle, jenže nahození do rohu útočného pásma nakonec dojel dobře postavený Oskars Batna.
  • Důležité
    Německý kouč si vzal trenérskou výzvu kvůli možnému ofsajdu!
  • Lotyšsko právě vstřelilo branku! Lotyšsko se dočkalo druhé branky! Po dlouhém boji o puk za německou brankou se EDUARDS TRALMAKS natlačil k přední tyči a důrazem prošťouchal puk za Grubauera! Bez asistence. Branka však následně byla odvolána pro postavení mimo hru!
  • Lotyšsko se dostalo do útočného pásma, ale Janis Jaks nedokázal od modré čáry nahodit kotouč na branku. Němci se osvobodili.
  • Po levé straně se do útočného pásma tlačil Maksymilian Szuber, ale byl mu odpískán ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
  • Němci kombinovali v útočném pásmu, ale nakonec se sami zahnali za modrou čáru. Hokejisté v černém bez problémů kontrolují svůj luxusní náskok.
  • Na opačné straně si Elvis Merzļikins pohlídal slabou střelu od mantinelu a schoval puk v lapačce. Vhazovat se bude před lotyšskou klecí.
  • Robert Mamčics střílel z pravé strany útočného pásma jen do vyrážečky připraveného Grubauera. Lotyšsko nadále zůstává v útočném pásmu.
  • Další přechod Lotyšska do útočného pásma zastavil odpískaný ofsajd. Příliš netrpělivý byl na pravém křídle Mārtiņš Dzierkals.
  • Wojciech Stachowiak prosvištěl po pravém křídle do útočného pásma, ale jeho zakončení skončilo na betonu pozorného lotyšského brankáře.
  • Gól
    Německo právě vstřelilo branku! Německo se dokázalo prosadit i ve třetí části! Elvis Merzļikins nedokázal puk hokejkou odehrát do bezpečí. Napadající soupeř puk sklepl na brankoviště a NICO STURM už měl snadnou práci! Bez asistence.
  • Oskars Cibulskis prověěřil pozornost německého brankáře nahozením od modré čáry. Grubauer kotouč dobře viděl a připsal si snadný zákrok.
  • Německo se ze silné pasáže soupeře vymanilo jen za cenu vyhození kotouče přes všechny čáry. V úvodu třetí části je patrné, že Němci už se nikam hnát nebudou.
  • Kaspars Daugavinš se hnal za nahozením na levou stranu útočného pásma, kde však neměl podporu spoluhráčů.
  • Až po dvou minutách hry je poprvé ve třetí části přerušena hra. Sražené nahození z levé strany skončilo v ochranné síti.
  • Napadat německou rozehrávku se za branku vydal Roberts Bukarts, jenže zadáci v černém si dokázali poradit.
  • Grubauer nepředvedl jistý zákrok proti ráně z pravé strany. Následná dorážka však prolétla kolem německé klece.