Mílařka Vrzalová vyhrála mítink ve Stockholmu, v evropských tabulkách ji patří čtvrté místo

Mílařka Simona Vrzalová vyhrála na mítinku ve Stockholmu závod na 1500 metrů a časem 4:10,25 minuty se na 21 setin přiblížila k halovému osobnímu rekordu.

Stockholm Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Simona Vrzalová na kontinentálním poháru v Ostravě.

Simona Vrzalová na kontinentálním poháru v Ostravě. | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková | Zdroj: ASC Dukla

Třicetiletá vítkovická běžkyně zvítězila s více než třísekundovým náskokem před Axumawit Embayeovou z Etiopie, halovou vicemistryní světa z roku 2014.

Čtvrtkař Maslák zaběhl v Karslruhe letošní maximum. Šnejdr byl na osmistovce třetí

Vrzalová, pátá žena z loňského mistrovství Evropy, se při druhém startu v sezoně na své hlavní trati zlepšila oproti lednovému času z Bratislavy o více než pět sekund a suverénně překonala i přísnější limit českého svazu pro účast na halovém mistrovství Evropy v Glasgow.

Zařadila se také na deváté místo v letošních světových tabulkách a čtvrté v evropských. Rychleji běžela v hale jen před dvěma lety v Ostravě.

Romana Maláčová obsadila třetí místo mezi tyčkařkami výkonem 430 cm, Dominik Záleský by pátý na šedesátce za 6,77.