Plzeň opět zaváhala a na vedoucí Slavii ztrácí bod, prohra se Spartou vyhnala z teplické lavičky Jarošíka

Fotbalisté Plzně ve 22. kole první ligy jen remizovali s Olomoucí 1:1 a v jarní části sezony už potřetí zaváhali. Obhájci titulu zůstali na druhém místě neúplné tabulky o bod za Slavií, která má k dobru nedělní zápas v Českých Budějovicích. Za týden Pražané v Edenu hostí Viktorii. Sparta zdolala Teplice 4:1 a přiblížila se Plzni na rozdíl jediného bodu. Pardubice hrály s Ostravou 1:1 stejně jako Brno se Zlínem.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Chorý (vlevo) a Lukáš Greššák

Tomáš Chorý (vlevo) a Lukáš Greššák | Foto: Miroslav Chaloupka | Zdroj: ČTK

Plzeň poslal do vedení proti Hanákům v 63. minutě Pavel Bucha, po pěti minutách vyrovnal Mojmír Chytil. Domácí v závěru dvakrát trefili tyč. Olomouc remizovala i v šestém utkání jarní části nejvyšší soutěže a polepšila si na páté místo. Plzeň neprohrála se Sigmou v 18. ligovém duelu po sobě, čtvrtý z posledních šesti vzájemných zápasů ale skončil nerozhodně.

Mol Cup: Slovácko triumf neobhájí, končí ve čtvrtfinále. Dál jde Slavia, po penaltách i Sparta

Jarošíkův konec

Sparta s Teplicemi rozhodla už v úvodním dějství, kdy se mezi 22. a 30. minutou prosadili útočníci Jan Kuchta a Tomáš Čvančara. Ještě do pauzy dostal červenou kartu hostující Abdallah Gning a Letenští v přesilovce přidali další dva góly.

Trefili se Asger Sörensen a podruhé Kuchta. Severočeši v úvodu nastavení i v oslabení snížili po chybě domácích, kterou potrestal střídající Babacar Sy.

Pražané v lize popáté za sebou zvítězili a z třetího místa ztrácejí dva body na vedoucí Slavii. Teplice z šesti jarních kol popáté prohrály a už jen dva body je dělí od poslední příčky.

U Severočechů po nepovedeném vstupu do jarní části prvoligové sezony skončil trenér Jiří Jarošík. Nového hlavního trenéra plánují Tepličtí oznámit v pondělí. Klub o tom informoval na webu.

Jarošík je prvním odvolaným trenérem v jarní části ligové sezony. Teplice po zimní přestávce v šesti kolech získaly jediný bod a pětkrát prohrály. V posledních dvou zápasech utrpěly vysoké porážky 1:4. Jarošík vedl Teplice od předloňského září a v minulé sezoně zachránil Severočechy až v baráži o nejvyšší soutěž.

‚My chceme Baník.‘ Ostravským fanouškům se nelíbí pád tabulkou, kouč Koubek situaci klubu nezávidí

Pardubice vyhrály i bez Kováče

Pardubice, které kvůli červené kartě z minulého kola vedl místo trenéra Radoslava Kováče jeho asistent David Mikula, se v duelu s Ostravou prosadily ve třetí minutě zásluhou kapitána Pavla Černého.

V 35. minutě srovnal z penalty bývalý hráč Východočechů Brazilec Cadu. Pardubice bodovaly čtvrté kolo po sobě a zůstaly na předposledním místě neúplné tabulky. Baník bodoval po třech porážkách a je na 12. pozici.

Zlínu se stále nedaří

Zlín poslal do vedení v Brně v deváté minutě Václav Procházka, o vítězství hosté přišli až v závěru, když v 87. minutě vyrovnal Jakub Řezníček. Patnáctým gólem v sezoně nejvyšší soutěže si upevnil vedoucí pozici v tabulce kanonýrů.

„Ševci“ nezvítězili potřetí v řadě, venku v lize od srpna 2021 nevyhráli 25. utkání za sebou a v tabulce zůstali poslední. Spolu s Olomoucí jsou s devíti nerozhodnými výsledky remízovým "králem" ligové sezony.

Zbrojovka zvítězila v jediném z posledních devíti kol a v neúplné tabulce je jedenáctá. Brno doma v lize se Zlínem podesáté za sebou neprohrálo (od dubna 2004) a potřetí za sebou tam s ním remizovalo.

V neděli se 22. kolo uzavře třemi zápasy. Vedoucí Slavia se představí v Českých Budějovicích, Liberec hostí Bohemians 1905 a Slovácko přivítá Mladou Boleslav.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 4. 3. 2023)