Mrázek nezabránil v brance Chicaga prohře s Montrealem. Čeští hokejisté Bostonu nebodovali

Petr Mrázek chytil hokejistům Montrealu 23 z 27 střel, ale nezabránil v NHL porážce Chicaga 2:5. David Pastrňák nebodoval stejně jako spoluhráči Pavel Zacha a Jakub Lauko ve Winnipegu, kde s Bostonem podlehli 1:5.

New York (Aktualizováno: 9:06 23. 12. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Mrázek pochytal 23 z 27 střel

Petr Mrázek pochytal 23 z 27 střel | Foto: Kamil Krzaczynski-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Chicago vedlo ve 24. minutě 2:0 brankami Ryana Donata a Jasona Dickinsona, ale Montreal ještě v prostřední třetině otočil na 3:2. Mrázek neměl nárok. Překonal jej tečí Mitchell Stephens a zblízka vyrovnal do odkryté branky Josh Anderson. Skóre překlopil Juraj Slafkovský, který doklepl volný puk v brankovišti. Z dorážky zvýšil v 54. minutě Nick Suzuki a při risku domácích bez gólmana zpečetil výhru David Savard.

„Připadalo mi, jako bychom po tom obratu (na 2:3) neměli sílu. Ve třetí třetině jsme si nevypracovali absolutně nic," řekl Dickinson. Trenér Chicaga Luke Richardson doplnil, že nehráli dost chytře. "Nenapadali jsme je agresivně, když byli unavení. V některých situacích jsme si špatně rozebrali hráče, několikrát stáli dva u jednoho, a toho využili,“ doplnil.

Nejlepším hráčem byl ve Winnipegu vyhlášen Gabriel Vilardi, který přihrál Joshi Morrisseymu na první gól zápasu a ve 32. minutě zvýšil na 2:0. Kanadský útočník bodoval popáté v řadě a během série nasbíral dvanáct bodů (6+6). K vítězství Jets přispěl dvěma góly v přesilových hrách Nino Niederreiter. Čestný úspěch Bostonu, který prohrál potřetí v řadě, vstřelil v 55. minutě Brandon Carlo.

„Byli ve všech aspektech hry lepší,“ uznal trenér Bostonu Jim Montgomery. „Nejdůležitější bylo, že vyhrávali souboje jeden na jednoho. Nehráli jsme dobře, soupeř ano,“ doplnil kouč. Pastrňák i Zacha vyslali v zápase shodně jednu střelu a připsali si dva záporné body do statistiky +/-.

13 gólů v Detroitu

Detroit zdolal na svém ledě Philadelphii po divokém průběhu 7:6 po nájezdech. Domácí vedli po úvodní třetině už 5:1, ale v 55. minutě prohrávali a málem zůstali bez bodu. Vyrovnání zařídil Dylan Larkin a v nájezdech se prosadili jen hráči Red Wings. Bonusový bod vystřelili týmu Lucas Raymond a Patrik Kane, který skóroval dvakrát i v základní hrací době a stal se první hvězdou utkání.

Edmonton vyhrál na ledě New York Rangers 4:3. Oilers znovu doháněli ztrátu ve třetí třetině, ve které o den dříve překonali v New Jersey Vítka Vaněčka čtyřikrát při obratu z 2:3 na 6:3. Kanadský klub nasázel Rangers v rozmezí 44. až 50. minuty čtyři branky, kterými otočili na 4:1. I bez výraznějších příspěvků svých hvězd. Connor McDavid si připsal asistenci, Leon Draisaitl nebodoval.

Rangers postrádají od začátku listopadu Filipa Chytila, který laboruje se zraněním v horní části těla. Český útočník už ale začal s individuálními tréninky, ke spoluhráčům se na ledě zatím nepřipojil.

NHL:

Detroit - Philadelphia 7:6 po sam. nájezdech (5:1, 0:2, 1:3 - 0:0)

Branky: 5. a 9. P. Kane, 16. Sprong, 16. Compher, 20. Gostisbehere, 56. Larkin, rozhodující sam. nájezd Raymond - 9. Brink, 24. Couturier, 25. Frost, 46. Hathaway, 53. Laughton, 55. Tippett. Střely na branku: 37:43. Diváci: 19 515. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane (Detroit), 2. Laughton (Philadelphia), 3. DeBrincat (Detroit).

NY Rangers - Edmonton 3:4 (1:0, 0:0, 2:4)

Branky: 12. Wheeler, 56. Zibanejad, 60. Cuylle - 44. Hyman, 45. E. Kane, 47. Foegele, 50. McLeod. Střely na branku: 34:28. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. S. Skinner, 2. Foegele, 3. McLeod (všichni Edmonton).

Winnipeg - Boston 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Branky: 38. a 60. Niederreiter, 20. Morrissey, 32. Vilardi, 42. Lowry - 55. Carlo. Střely na branku: 33:25. Diváci: 14 405. Hvězdy zápasu: 1. Vilardi, 2. Scheifele, 3. Hellebuyck (všichni Winnipeg).

Chicago - Montreal 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)

Branky: 17. Donato, 24. Dickinson - 25. Stephens, 36. Anderson, 38. Slafkovský, 54. Suzuki, 59. Savard. Střely na branku: 21:28. Petr Mrázek odchytal za Chicago 57:59 minuty, inkasoval čtyři branky z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 85,2 procenta. Diváci: 20 340. Hvězdy zápasu: 1. Slafkovský, 2. Suzuki, 3. Anderson (všichni Montreal).