Lídr z Liberce rozstřílel Hradec. Radují se také hokejisté Komety Brno

Hokejisté Pardubic nestačili v zápase hokejové extraligy na Zlín. Z vysoké výhry 6:3 nad Hradcem se radoval vedoucí Liberec. Plný počet bodů bere také Brno či Vítkovice. Druhá Plzeň padla s Olomoucí.

Pardubice (Aktualizováno: 21:02 24. 2. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Momentka ze zápasu mezi Pardubicemi a Zlínem

Momentka ze zápasu mezi Pardubicemi a Zlínem | Foto: Josef Vostárek | Zdroj: ČTK

Pardubice - Zlín 2:4

Hokejisté Pardubic nastoupili do utkání s cílem přerušit sérii čtyř porážek v řadě. V zápase ale nezačali dobře a po gólech Edgarse Kuldy a Antonína Honejska prohrávali se Zlínem 0:2.

Východočeši se snížení dočkali až v osmé minutě hry druhé třetiny, kdy se trefil útočník Petr Sýkora.

V 16. minutě se ale k puku dostal Jakub Ferenc a poslal Zlín znovu do vedení o dvě branky.

O dramatizaci zápasu se postaral Švéd Oscar Eklund, který gólem na 2:3 vykřesal naději na bodový zisk Pardubic.

Pardubičtí to v závěru zápasu zkoušely bez brankáře, ale k vyrovnání to nevedlo. Naopak Tomáš Fořt zvýšil na 4:2 a rozhodl tak o vítězství svého týmu.

⏱🔚| Berani ustáli drama v závěru a z Pardubic vezou tři body!🤩👏🏻 #PCEvZLN

17:30 – 24. 02. 2019

16

Liberec - Mountfield HK 6:3

Vedoucí Liberec hostil na svém ledě hradecký Mountfield. Bílí Tygři vstoupili do utkání aktivně a v sedmé minutě šli do vedení po trefě Marka Kvapila. Hradec ale za dvě minuty srovnal, postaral se o to Radek Smolěňák.

Kvapil mohl znovu strhnout vedení na stranu svého týmu, ale samostatný nájezd neproměnil. A tak se ve 13. minutě prosadil Tomáš Vincour a Hradec se radoval z otočky ve skóre.

Ještě veseleji bylo příznivcům hradeckého týmu ve druhé minutě třetí třetiny. To se totiž znovu prosadil Vincour a Východočeši vedli 3:1.

Liberečtí se ale obratem nenechali zaskočit a zásluhou Petra Jelínka snížili na 2:3.

Liberec se nadále tlačil za vyrovnáním a své ovoce to přineslo v desáté minutě druhé třetiny. To se o srovnání stavu postaral útočník Libor Hudáček.

Pět minut před koncem zápasu zahrávali hradečtí hokejisté přesilovou hru. Využít ji ale nedokázali. Naopak se prosadili Lukáš Derner a Petr Jelínek a Liberec vedl 5:3.

Tečku za zápasem udělal svým druhým gólem Derner. Rozhodl tak o vítězství Liberce 6:3.

Litvínov - Kometa Brno 3:4

V zápase mezi Litvínovem a Kometou Brno šli jako první do vedení svěřenci trenéra Libora Zábranského. Prosadil se Petr Holík.

Těsně před koncem druhé třetiny se dostal k puku Lukáš Kašpar a v zápase se svým bývalým zaměstnavatelem se postaral o vyrovnání.

Kometa se ale brzy znovu ujala vedení po gólu obránce Michala Barinky. Její vedení ještě v úvodu závěrečné třetiny navýšil Tomáš Vondráček.

Domácí se ale nevzdávali a Ondřej Jurčík snížil na 2:3. Kometa ale dramatizaci zápasu nechtěla připustit a po gólu Martina Dočekala znovu odskočila na rozdíl dvou branek.

Litvínov se ale stále nevzdával a znovu snížil díky brance veterána Viktora Hübla. Na vyrovnání už se ale litvínovští hokejisté nezmohlo a s Brnem tak prohráli 3:4.

⏰60:00 Je dobojováno! Brňané udrželi vedení i přes závěrečné power-play domácích a odváží si z Litvínova všechny tři body. #LITvKOM #TELH

18:31 – 24. 02. 2019

2 21

Mladá Boleslav - Chomutov 4:1

Diváci na boleslavském zimním stadionu se prvního gólu dočkali až ve druhé třetině. K radosti domácích fanoušků se prosadil Pavel Skalický a Boleslav vedla.

V závěru druhé třetiny se v přesilové hře dostal ke kotouči Fin v chomutovských službách Masi Marjamäki a vyrovnal stav utkání na 1:1.

V době kdy časomíra na stadionu ukazovala osmou minutu třetí třetiny, se Boleslav zásluhou Sabahudina Kovačeviće dostala znovu do vedení.

V samotném závěru zápasu se do prázdné branky trefil znovu Kovačević. Výhru Boleslavi pečetil gólem na 4:1 Jakub Klepiš.

Vítkovice - Karlovy Vary 4:2

Gólový účet zápasu otevřel jako první Lukáš Kucsera ve druhé třetině. O dvě minuty později se ale trefil David Griger a bylo srovnáno.

Neuplynuly ani dvě minuty a Karlovy Vary po střele Vojtěcha Emingera vedly.

Poté se ale prosadil útočník Rostislav Olesz a skóre bylo opět srovnané. To ale nebylo od Olesze všechno. O půl minuty později se totiž trefil znovu a Vítkovice vedly 3:2.

O vítězství Vítkovic ale definitivně rozhodl až Petr Šidlík, který se prosadil do prázdné branky.

Plzeň - Olomouc 1:2

Zápas mezi Plzní a Olomoucí byl duelem druhého a osmého týmu hokejové extraligy. V úvodu zápasu ale jakoby rozdíl mezi oběma celky nebyl vůbec znát.

Hned v sedmé minutě se prosadil Aleš Jergl a Olomouc vedla. V závěru třetiny se v oslabení trefil Zbyněk Irgl a zaskočené ochozy plzeňského zimního stadionu tak viděli vedení Olomouce o dvě branky.

Hokejisté favorizované Plzně se poprvé prosadili na konci druhé třetiny, když kontaktní gól vstřelil Američan Nick Jones.

Obrat v zápase už to ale neznamenalo. Plzeň tak prohrála s Olomoucí 1:2.

Tipsport extraliga 2018/19 (PLATNÉ K 24. 2. 2019)