Toronto porazilo Seattle 6:2. Vítěznou branku zaznamenal Kaše, v oslabení skóroval i Kämpf

Český útočník Ondřej Kaše vstřelil vítěznou branku hokejistů Toronta na ledě Seattlu. K výhře 6:2 pomohl také David Kämpf, který dal v oslabení pátý gól kanadského týmu. Gólman Petr Mrázek po prohře ve Vancouveru do utkání nezasáhl.

New York (Aktualizováno: 7:28 15. 2. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Kaše (vpravo) slaví se spoluhráči gól proti Seattlu

Ondřej Kaše (vpravo) slaví se spoluhráči gól proti Seattlu | Foto: Joe Nicholson-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Hokejistům Seattlu premiérový zápas proti Torontu nevyšel. Maple Leafs o vysoké výhře nad nováčkem NHL rozhodli již v první třetině, kterou vyhráli 3:1.

Dvoubrankový náskok hostům zařídil v 15. minutě Kaše, který šťastnou tečí bruslí využil přesilovou hru. Rodák z Kadaně se prosadil podruhé za sebou a vstřelil desátý gól v sezoně.

V dalším průběhu zápasu dokázal Kraken nápor Maple Leafs přibrzdit, kontaktní branky se ale nedočkal. Stříleli naopak hosté. Ve 30. minutě využil i druhou nabídnutou přesilovou hru Mitchell Marner a v čase 43:37 zvýšil již na 5:1 Kämpf.

Český útočník využil výborné práce Marnera, který v oslabení získal kotouč na obranné modré čáře, dostal se do samostatného úniku a místo zakončení přenechal kotouč dojíždějícímu českému útočníkovi. Kämpf snadno trefil odkrytou branku a oslavil svou šestou trefu v tomto ročníku.

Chicago s Dominikem Kubalíkem porazilo 3:1 Winnipeg, za který hrál Kristian Reichel. Detroit, v jehož dresu nastoupil Filip Zadina, podlehl Minnesotě 4:7.

NHL

Minnesota - Detroit 7:4 (2:2, 2:0, 3:2)
Branky: 6., 9. a 39. Boldy, 25. a 60. Kaprizov, 48. J. Eriksson Ek, 60. Hartman - 2. Dylan Larkin, 5. G. Lindström, 50. L. Raymond, 59. Gagner. Střely na branku: 25:33. Diváci: 18 098. Hvězdy zápasu: 1. Boldy, 2. Zuccarello, 3. Kaprizov (všichni Minnesota).

Winnipeg - Chicago 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky: 47. Scheifele - 31. P. Kane, 50. DeBrincat, 60. Hagel. Střely na branku: 32:24. Diváci: 7511. Hvězdy zápasu: 1. M.-A. Fleury, 2. P. Kane (oba Chicago), 3. Lowry (Winnipeg).

Seattle - Toronto 2:6 (1:3, 0:1, 1:2)
Branky: 10. Järnkrok, 47. McCann - 4. Kerfoot, 12. Bunting, 15. O. Kaše, 30. Marner, 44. Kämpf, 59. Muzzin. Střely na branku: 25:25. Hvězdy zápasu: 1. Marner (Toronto), 2. McCann (Seattle), 3. Kerfoot (Toronto).

San Jose - Edmonton 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky: 7. Foegele, 8. Nurse, 42. McDavid. Střely na branku: 20:41. Diváci: 11 513. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. S. Skinner, 3. E. Bouchard (všichni Edmonton).