New York Rangers i bez zraněného Chytila porazili Detroit a jsou v čele tabulky NHL

Hokejisté New Yorku Rangers zdolali v NHL i bez zraněného Filipa Chytila na svém ledě Detroit 3:2 a vyhoupli se před Vegas do čela soutěže. Boston s Davidem Pastrňákem je v tabulce třetí. Columbus s Davidem Jiříčkem v sestavě podlehl doma Montrealu 2:4.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté New Yorku se vyhoupli do čela soutěže

Hokejisté New Yorku se vyhoupli do čela soutěže | Zdroj: Profimedia

Skóre v New Yorku otevřel ve 25. minutě domácí útočník Artěmij Panarin. Detroit, který hrál poprvé v sezoně bez kapitána Dylana Larkina, otočil ještě ve druhé třetině během 23 sekund. Nejdříve využil přesilovou hru Moritz Seider a na něj navázal Robby Fabbri. Rangers ve třetí třetině vystupňovali tlak a vyslali devatenáct střel, ze kterých překonali Villeho Hussa útočníci K'Andre Miller a v 56. minutě Jimmy Vesey.

Chytil chybí Rangers od 3. listopadu kvůli zranění v horní části těla a vynechal proti Detroitu jedenáctý zápas v řadě.

Také v Columbusu začaly padat branky od druhé třetiny. Domácí vedli trefami Patrika Laineho a Jegora Činachova 1:0 a 2:1. Montreal vždy do pěti minut odpověděl, skóre vyrovnali Alex Newhook a Cole Caufield. Zápas rozhodl Joel Armia tečí v čase 57:03 a výhru zpečetil Gustav Lindström do prázdné branky.

Jiříček odehrál 18 minut, během kterých zblokoval tři střely, nejvíce z týmu. Český bek také dvakrát vypálil a připsal si jeden záporný bod do statistiky +/-, když byl na ledě u gólu na 1:1.

Výsledky NHL:

Columbus - Montreal 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)
Branky: 24. Laine, 30. Činachov - 28. Newhook, 35. Caufield, 58. Armia, 60. Lindström. Střely na branku: 28:31. Diváci: 14.316. Hvězdy zápasu: 1. Armia, 2. Caufield (oba Montreal), 3. Činachov (Columbus).

NY Rangers - Detroit 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Branky: 25. Panarin, 50. Miller, 56. Vesey - 29. Seider, 30. Fabbri. Střely na branku: 41:27. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Vesey, 2. Miller (oba NY Rangers), 3. Husso (Detroit).

Los Angeles - Washington 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 10. Kalijev - 13. Mantha, 39. McMichael. Střely na branku: 38:15. Diváci: 18.145. Hvězdy zápasu: 1. Lindgren (Washington), 2. Kalijev (Los Angeles), 3. Mantha (Washington).