Ottawa porazila jasně Washington, Kubalík nebodoval ani ve čtvrtém utkání

Z českých hokejistů nastoupil ve středečním programu NHL jen Dominik Kubalík a nebodoval ani ve čtvrtém utkání sezony. Ottawa i bez jeho příspěvku roznesla doma Washington 6:1. Ve zbývajícím zápase porazil Detroit na svém ledě Pittsburgh 6:3.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominik Kubalík

Dominik Kubalík | Foto: John E. Sokolowski-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Kubalík naskakoval ve třetí řadě vedle Joshe Norrise, který hrál v NHL poprvé od lednové operace ramene a svůj návrat ozdobil dvěma góly. Americký centr zařídil Ottawě dvakrát dvoubrankový náskok, v přesilové hře zvýšil ve 13. minutě na 2:0 a na začátku prostřední části odpověděl na trefu Johna Carlsona.

Ottawa rozhodla o třetí výhře v řadě právě ve druhé třetině, v níž odskočila z 2:1 na 5:1. K hvězdám zápasu patři i Tim Stützle, který připravil tři branky.

Detroit prohrával po 53 sekundách po trefě Jevgenije Malkina, ale po dvou třetinách vedl 4:1. Pittsburgh zápas zdramatizoval a snížil na 4:3, při hře bez brankáře ale dvakrát inkasoval.

Do čela produktivity NHL se vyhoupl Alex DeBrincat, který pomohl Detroitu k výhře třemi body (2+1) a na kontě má osm bodů (5+3). Dvě branky vstřelil Pittsburghu také Andrew Copp a Dylan Larkin si připsal tři přihrávky. Na druhé straně se podílel na všech gólech Erik Karlsson (1+2).

Výsledky NHL

Ottawa - Washington 6:1 (2:1, 3:0, 1:0)

Branky: 13. a 22. Norris, 5. Tarasenko, 25. Zub, 36. Giroux, 52. Sanderson - 19. Carlson. Střely na branku: 29:24. Diváci: 15.021. Hvězdy zápasu: 1. Norris, 2. Stützle, 3. Sanderson (všichni Ottawa).

Detroit - Pittsburgh 6:3 (1:1, 3:0, 2:2)

Branky: 13. a 59. DeBrincat, 36. a 59. Copp, 26. Chiarot, 38. Perron - 1. Malkin, 44. E. Karlsson, 54. Rust. Střely na branku: 29:33. Diváci: 18.895. Hvězdy zápasu: 1. Copp, 2. DeBrincat (oba Detroit), 3. E. Karlsson (Pittsburgh).