Salač si na Velké ceně Rakouska dojel pro body, v kategorii Moto3 finišoval dvanáctý

Český motocyklista Filip Salač v dnešní Velké ceně Rakouska Moto3 bodoval na dvanácté příčce. Pro třetí vítězství v sezoně si dojel Španěl Sergio García. V královské třídě MotoGP vyhrál Jihoafričan Brad Binder, přestože po závodě dostal třísekundový trest za vyjetí z trati.

Spielberg (Rakousko) (Aktualizováno: 15:49 15. 8. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filip Salač

Filip Salač | Zdroj: Profimedia

Salač dvanáctým místem navázal na jedenáctou pozici z Velké ceny Štýrska, která se před týdnem jela rovněž na okruhu ve Spielbergu. V neděli na vítěze ztratil téměř 15 sekund a v průběžném hodnocení šampionátu je šestnáctý.

Salač dojel v kvalifikaci na Velkou cenu Rakouska sedmnáctý, do závodu odstartuje ze šesté řady

García v těsném souboji porazil Denize Öncüa a připravil ho první vítězství v kariéře. Turecký jezdec zaostal o 27 tisícin, třetí místo obsadil se ztrátou tří desetin Ital Dennis Foggia.

Po triumfech ve Francii a Katalánsku si Garíca připsal třetí vítězství v sezoně a celkově čtvrté v kariéře. Na druhém místě průběžného pořadí snížil ztrátu na vedoucího krajana Pedra Acostu, který byl dnes čtvrtý, na 41 bodů.

Binderovi v závodě MotoGP vyšel riskantní tah, když tři kola před koncem začalo pršet a on na rozdíl od většiny jezdců z čela pole nezajel do boxů pro stroj s gumami do mokra.

Na kluzké trati měl poté viditelné problémy, několikrát vyjel z trati, za což dostal třísekundový test. Ani ten ho ale nepřipravil o první vítězství v sezoně a před druhým Francescem Bagnaiou z Itálie, který motorku vyměnil, vyhrál o deset sekund. Třetí skončil vítěz předchozího závodu ve Spielbergu Jorge Martín ze Španělska.

„Bylo to docela strašidelné. Ale někdo tam nahoře nade mnou držel ochranou ruku, protože jsem si několikrát myslel, že spadnu,“ řekl Binder v televizním rozhovoru. „Když jsem viděl, že bude pršet, tak jsem se snažil spočítat, kolik vteřin na kolo ztratím, když zůstanu na trati. Nakonec jsem to riskl,“ dodal Binder, jenž dosud jediný triumf v MotoGP slavil loni v Brně.

Vedení v průběžném pořadí šampionátu stále drží Francouz Fabio Quartararo, který dnes obsadil sedmé místo. Na kontě má 181 bodů, druhý Bagnaia stejně jako třetí Španěl Joan Mir mají 134 bodů.

Velká cena Rakouska, závod mistrovství světa silničních motocyklů ve Spielbergu:

Moto3: 1. García (Šp:/GasGas) 37:10,345, 2. Öncü (Tur./KTM) -0,027, 3. Foggia (It./Honda) -0,346, 4. Acosta (Šp./KTM) -0,394, 5. Fenati (It./Husqvarna) -0,462, 6. Masiá (Šp./KTM) -0,794, ...12. Salač (ČR/KTM) -14,716.

Průběžné pořadí MS (po 11 z 19 závodů): 1. Acosta 196, 2. García 155, 3. Fenati 107, 4. Foggia 102, 5. Masiá 95, 6. D. Binder (JAR/Honda) 86, ...16. Salač 44.

Moto2: 1. R. Fernández (Šp./Kalex) 37:19,890, 2. Ogura (Jap./Kalex) -0,845, 3. A. Fernández (Šp./Kalex) -2,747, 4. Lowes (Brit./Kalex) -4,412, 5. Čantra (Thaj./Kalex) -8,850, 6. Vietti (It./Kalex) -8,782.

Pozn.: Vietti přišel kvůli vyjetí z trati o jedno místo.

MotoGP: 1. B. Binder (JAR/KTM) 40:46,928, 2. Bagnaia (It./Ducati) -9,991, 3. Martín (Šp./Ducati) -11,570, 4. Mir (Šp./Suzuki) -12,623, 5. Marini (It./Ducati) -14,831, 6. Lecuona (Šp./KTM) -14,952.

Průběžné pořadí MS (po 11 z 19 závodů): 1. Quartararo (Fr./Yamaha) 181, 2. Bagnaia 134, 3. Mir 134, 4. Zarco (Fr./Ducati) 132, 5. Miller (Austr./Ducati) 105, 6. B. Binder 98.