Clippers otočili v NBA dramatický duel s Brooklynem, o výhře rozhodl v poslední pětiminutovce Leonard

Basketbalisté Los Angeles Clippers po velkém obratu porazili v NBA Brooklyn 125:114. Tři čtvrtiny domácí tým prohrával, nejvíc až o 18 bodů, ale závěrečné dějství ovládl drtivým poměrem 41:15, zápas zakončil 22 body v řadě. Hvězdou závěru byl Kawhi Leonard, který v posledních pěti minutách nastřílel 14 ze svých 21 bodů.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalisté Los Angeles Clippers po velkém obratu porazili v NBA Brooklyn 125:114 | Zdroj: Reuters

Nejlepším střelcem nedělního programu byl Nikola Jokić, který 42 body dovedl mistrovský Denver k výhře 113:104 ve Washingtonu. Jen o dva body méně dal Kevin Durant při triumfu Phoenixu 117:110 v hale Indiany.

Booker nasázel v NBA Phoenixu 52 bodů a pomohl k výhře, Murray znovu rozhodl utkání v závěru

Clippers závěrečným finišem napravili hrozivý vstup do zápasu, při němž inkasovali prvních 16 bodů. „Na začátku soupeř přišel a dal nám pěstí rovnou mezi oči. Ve čtvrté části jsme ale hráli náš basketbal, ubránili, co bylo potřeba, a zbytek je historie,“ řekl domácí rozehrávač James Harden, autor 24 bodů a 10 asistencí.

Clippers se poprvé ujali vedení až necelé tři minuty před koncem a nakonec vybojovali desátou výhru z posledních dvanácti utkání a v Západní konferenci si upevnili čtvrté místo. „Musíme hrát po celých 48 minut. Dnes to zábava vážně nebyla,“ řekl Mikal Bridges, s 26 body nejlepší střelec poraženého týmu.

Denver se drží o dvě výhry před Clippers. Zápas ve Washingtonu kontroloval po většinu času, vedl až o 17 bodů a i díky výkonu své opory slavil sedmý triumf z posledních 10 utkání. Jokić trefil 15 z 20 střel a 12 ze 14 šestek, přidal 12 doskoků a 8 asistencí. „Nikola byl fenomenální celý zápas. Opět všem ukázal, jaký je hráč,“ řekl kouč Nuggets Michael Malone.

Durant proměnil 18 z 25 střel a přispěl i devíti doskoky a třemi bloky. Měl také výraznou podporu spoluhráčů: Devin Booker přidal 26 bodů a 8 asistencí, Bradley Beal nastřílel dalších 25 bodů. Trio opor Phoenixu, který vyhrál popáté v řadě, zaznamenalo dohromady už podruhé za sebou 91 bodů.

Durant navíc všech 40 bodů dal ze hry, nepotřeboval k tomu ani jeden trestný hod. „KD je neobvyklý problém. Bojovali jsme s ním, neměl to s námi lehké, jeho schopnost střílet po driblinku a uvolnit se je ale jedinečná,“ uvedl kouč Indiany Rick Carlisle.

Lakers bez problémů

Los Angeles Lakers splnili povinnost proti Portlandu a zvítězili 134:110. Ani jednou neprohrávali a vedli až o 27 bodů. D'Angelo Russell se na tom podílel 34 body včetně šesti trojek. LeBron James přidal 28 bodů, Anthony Davis 14 bodů a 14 doskoků.

Vedoucí tým ligy Boston vyhrál v Houstonu 116:107 a vrátil se na vítěznou vlnu po porážce od Denveru. Lídrem byl s 32 body Kristaps Porzingis. Domácí Dillon Brooks nastřílel 25 bodů a Alperen Sengun přidal triple double za 24 bodů, 12 doskoků a 10 asistencí.

Výsledky NBA:

Houston - Boston 107:116, LA Clippers - Brooklyn 125:114, LA Lakers - Portland 134:110, Orlando - Miami 105:87, Phoenix - Indiana 117:110, Washington - Denver 104:113.