Krejčí si v NBA vylepšil střelecké maximum, jeho 19 bodů ale i tak Atlantě nestačilo a prohrála

Basketbalista Vít Krejčí z Atlanty si vylepšil střelecký rekord v NBA na 19 bodů, s Hawks ale musel v duelu s Charlotte strávit těsnou porážku 114:115. Poprvé od 24. února nastoupil do utkání po zranění ruky lídr Atlanty Trae Young, ani jeho 14 bodů a 11 asistencí ale domácí nezachránilo.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vít Krejčí v zápase proti Charlotte

Vít Krejčí v zápase proti Charlotte | Zdroj: Reuters

Český reprezentant nastřílel 19 bodů za 33 a půl odehrané minuty, když proměnil osm ze 14 střel včetně tří z osmi trojek a spolu se Srbem Bogdanem Bogdanovićem byl nejlepším střelcem domácího celku.

Přidal také čtyři doskoky a dvě asistence. Radost z povedeného duelu mu ale pokazil Miles Bridges, který košem 3,8 sekundy před koncem zvrátil skóre na stranu Charlotte.

Domácí hvězda Trae Young po zranění odehrál pouze něco přes 20 minut. Realizační tým se totiž v předstihu dohodl s týmovými lékaři na maximální zátěži 21 minut, kterou rozdělí do tří čtvrtin. „Cítím se dobře, ruka je v pořádku,“ řekl po zápase Young, jenž proměnil všech pět střel z pole.

Vítězové vedle Bridgese, jenž nasbíral 19 bodů, spoléhali na Brandona Millera s 27 body. Hornets už do předkola play-off postoupit nemohou, Hawks jsou naopak na východě desátí a minimálně předkolo si zahrají.

Výsledky NBA:

Cleveland - Memphis 110:98, Atlanta - Charlotte 114:115 (za domácí Krejčí 19 bodů 4 doskoky, 2 asistence), Brooklyn - Toronto 106:102, LA Clippers - Phoenix 108:124, Milwaukee - Orlando 117:99, Oklahoma City - San Antonio 127:89, Denver - Minnesota 116:107, Miami - Dallas 92:111.