Čeští futsalisté prohráli na úvod ME s Rumunskem

Česká futsalová reprezentace prohrála svůj úvodní zápas na mistrovství Evropy s Rumunskem 1:3.

Futsal (ilustrační foto)

Futsal (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Rumunsko – Česká republika 3:1 (1:1)

Češi se v Záhřebu vstoupili do zápasu se soupeřek, kterého v posledních devíti zápase nedokázali porazit sebevědomě. Už v 8. minutě našel Novotný přihrávkou před prázdnou brankou Baleje a ten nezaváhal.

Pak ale převzali iniciativu Rumuni a do 15. minuty si vytvořili několik gólových příležitostí. Ty se podařilo české obraně v čele s gólmanem Gerčákem zlikvidovat. Jenže v 17.minutě neuhlídal Janovský Dobreho a ten překonal Gerčáka střelou pod břevno.

Český tým se z vyrovnání rychle oklepal a při šancích svěřenců trenéra Neumanna se musel několikrát blízknout brankář Iancu. Dvakrát se nedokázal prosadit Balej, dobré příležitosti měli také Romana Mareš a Novotný.

Ve druhém poločasu přišla slabší tříminutovka české obrany, ve které se dokázali gólově prosadit Ignát a Matei. Česká odpověď i přes několik příležitostí nepřišla a si Češi do tabulky připsali první prohru.

Pokud chce tým Tomáše Neumanna zajistit postup do vyřazovacích bojů musí v sobotu porazit Chorvatskou minimálně o dvě branky. Utkání začne v Záhřebu ve 20:30.

Branky: 17. Dobre, 34. Ignat, 37. Matei - 8. Belej.

Sestava ČR: Gerčák - R. Mareš, M. Mareš, Rešetár, Saidler - Žďánský, Novotný, Havel, Kopecký, Sláma, Janovský, Belej. Trenér: Neumann.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít