Čeští hokejisté získali na mistrovství světa bronz

Čeští hokejisté sice na mistrovství světa na Slovensku titul z Německa neobhájili, cenný kov ale získali. Tým pod vedením trenéra Aloise Hadamczika vybojoval bronz, když v zápase o třetí místo porazil Rusko 7:4. Ve večerním finále se od 20:30 hod utkají v Bratislavě Finsko se Švédskem. Radiožurnál vysílá celý duel v přímé reportáži.

Roman Červenka stříli ruskému brankáři Barulinovi jednu ze svých tří branek

Roman Červenka stříli ruskému brankáři Barulinovi jednu ze svých tří branek | Zdroj: ČTK

Utkání o třetí místo mezi Českem a Ruskem nabídlo nezvykle ofenzivní podívanou, ve které padlo celkem jedenáct branek. Češi v zápase sice už ve 4. minutě vedli, po úvodní třetině byl ale stav 3:2 pro ruské hokejisty.

O obratu vývoje utkání a také vítězství rozhodl Hadamczikův tým ve druhé části hry, kdy vstřelil tři branky proti jediné ruské. V závěrečném dějství ještě čeští hokejisté pojistili zisk bronzových medailí dvěma přesnými zásahy a nakonec vyhráli 7:4.

Střelecky se nejvíce zaskvěli Roman Červenka, autor hattricku, a Petr Průcha, který skóroval dvakrát. Zbývající góly potom přidali Jan Marek a Tomáš Plekanec. Výborný výkon předvedl v brance opět Ondřej Pavelec.

„Hrají otevřený hokej. Nahoru dolu to s nimi nemá cenu, to nemůžete vyhrát. My jsme takhle hráli první třetinu, takže jsme to potom museli změnit a začali jsme lépe bránit střední pásmo, nedávali jsme jim vůbec tolik prostoru. A proto vznikaly brejky a naše góly,“ prohlásil po utkání tříbrankový střelec Roman Červenka.

Velkou radost z cenného kovu měl po zápase hlavně trenér Hadamczik. „Myslím, že za to, co jsme tady předváděli, je to úleva. Kdybychom měli to utkání prohrát a neuhrát medaili, tak bych byl hodně zklamaný. Protože mužstvo předvádělo od prvního zápasu velmi dobrou hru. A myslím, že pro český, že loni byl mistrem a teď je třetí, je dobrá vizitka.“

Česko - Rusko 7:4 (2:3, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Červenka, 11. Průcha (Rolinek, Marek), 23. Průcha, 32. Červenka (Průcha), 36. Červenka (Plekanec), 47. Marek (Rolinek, Voráček), 59. Plekanec (Jágr, Červenka) - 10. Kovalčuk (Radulov, Tjutin), 10. Kulikov (Afinogenov, Gorovikov), 19. Kovalčuk (Radulov, Zinovjev), 37. Tarasenko (Arťuchin, Kornějev). Rozhodčí: Kurmann (Švýc.), Lärking (Švéd.) - Dědulja (Běl.), Valach (SR). Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 9283.

Česko: Pavelec - K. Rachůnek, Z. Michálek, Židlický, Škoula, Němec, Čáslava - Jágr, Plekanec, Červenka - Frolík, Eliáš, M. Michálek - Voráček, Marek, Rolinek - Průcha, Novotný, Hubáček. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.
Rusko: Barulin - Aťjušov, Tjutin, Kulikov, Kalinin, I. Nikulin, Jemelin, Kornějev, Grebeškov - Radulov, Zinovjev, Kovalčuk - Afinogenov, Gorovikov, Ovečkin - Morozov, Těreščenko, Zaripov - Kuljomin, Arťuchin, Tarasenko. Trenér: Vjačeslav Bykov.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít