Apple má ve Francii další problém. Po zákazu iPhone 12 musí řešit stávku prodejců za vyšší mzdy

Zaměstnanci obchodů americké technologické společnosti Apple ve Francii v pátek zahájili celostátní stávku za zvýšení mezd a zlepšení pracovních podmínek. Protest naplánovali tak, aby začal v den zahájení prodeje nových chytrých telefonů iPhone 15, které firma Apple představila minulý týden. Informuje o tom agentura Reuters.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Minulý týden regulátoři zakázali ve Francii prodej telefonů iPhone 12 | Zdroj: Reuters

„Jsme lidé, kteří vytvářejí bohatství Applu. Proto si myslím, že si zasloužíme trochu důstojnější zacházení,“ uvedla šestatřicetiletá Anais Durelová, která pracuje v prodejně Applu v centru Paříže.

Odborové svazy zastupující zaměstnance Applu ve Francii hodlají stávkovat rovněž v sobotu. Požadují zvýšení mezd o sedm procent a obnovení náboru nových zaměstnanců. Zástupci podniku však podle odborářů nabízejí zvýšení mezd maximálně o 4,5 procenta.

Francie stáhne z trhu iPhone 12, dokud jej Apple neopraví. Vyzařuje příliš silné elektromagnetické vlny

Číst článek

„Inflace je stále nepříjemná. Řada zaměstnanců se potýká s problémy,“ uvedl jeden z odborových předáků. „Cílem není zablokovat prodej iPhonů, skutečným cílem je upozornit na tuto situaci,“ dodal.

Firma Apple minulý týden představila nové modely iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Telefony iPhone jsou klíčovým produktem Applu, na jeho celkových tržbách se podílejí více než polovinou.

Stávka představuje pro Apple další problém na francouzském trhu. Minulý týden regulátoři zakázali ve Francii prodej telefonů iPhone 12 kvůli porušení limitů elektromagnetických vln.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme