Výběr z médií: české start-upy se sídlem v zahraničí, dražší kroužky pro děti a peníze obcí ve Sberbank

V českém tisku se v úterý dočtete, že některé české start-upy volí raději sídlo v zahraničí než v tuzemsku, píše deník E15. Kroužky pro děti podle Mf Dnes kvůli vysokým cenám energií podraží. A problémy českých obcí, které mají peníze ve Sberbank. Téma Lidových novin. Více se dozvíte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pořádně se protáhnout ...

Pořádně se protáhnout ... | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

E15

Některé české start-upy volí raději sídlo v zahraničí než v tuzemsku. Kvůli zastaralému právnímu prostředí se nachází například v Nizozemsku nebo ve Velké Británii. Všímá si toho deník E15. Start-upům v Česku chybí mimo jiné možnost výhodně rozdělit akcie mezi zaměstnance, kteří díky tomu mohou mít z úspěchu firmy další profit.

Deník N

Vesmír není stvořen pro lidi, píše to Deník N. Reaguje tak na misi Artemis I. Odlet rakety, která měla na oběžnou dráhu vynést kosmickou loď Orion, v pondělí NASA kvůli technickým problémům odložila. Deník N proto nabízí přehled hlavních překážek, které stojí lidem v letech do vesmíru.

Trh s energiemi přestal fungovat, mimořádná evropská rada projedná zastropení cen, řekl Síkela

Číst článek

Mf Dnes

Od září začínají nábory dětí do kroužků a dalších volnočasových aktivit. Mnoho rodičů teď ale řeší, jestli si je letos můžou dovolit. Upozorňuje na to Mf Dnes. Nejvíce podražily sportovní tréninky, jako jsou hokej nebo stolní tenis. Provoz hal je totiž extrémně náročný na spotřebu energií.

Lidové noviny

Celkem 225 českých měst a obcí čeká na svoje peníze, které uvázly v padlé Sberbank. Téma pro Lidové noviny. Podle jejich zjištění jde konkrétně o 107 měst a 118 obcí. Přesnou celkovou výši jejich pohledávek vůči Sberbank nelze vyčíslit, odhady ale mluví zhruba o třech miliardách korun.

Právo

Úterní Právo nabízí rozhovor s ekonomem Petrem Bartoněm. Vládní sleva na energie v podobě takzvaného úsporného tarifu je podle něj nedostatečně zacílená, měla by víc cílit na chudší domácnosti. Řešení vidí ekonom v tom, aby Francie plně obnovila jadernou výrobu a aby Německo své elektrárny neodstavilo.

jdl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme