Tisíce lidí po celém světě sledovaly týrání opic. Mnozí si objednávali, jakým způsobem je mají mučit

Reportéři britské stanice BBC odhalili globální síť sadistů zaměřených na týrání opic. Brutální videa sledují tisíce lidí po celém světě a mnozí si přímo objednávají, jaké mučení chtějí vidět. Reportéři se v utajení dostali přímo mezi ně. Síť sahající od Indonésie po Spojené státy rozkrývali rok. Některé aktéry už úřady obvinily, jiným jsou policisté na stopě.

Londýn/Jakarta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Makak jávský, předmět německé studie

Makak jávský, jeden z druhů opic, který sadisti ve videích týrali (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Novináři britské stanice BBC rozkryli komplexní a detailně propracované schéma. Jedni sadisti, vesměs v Indonésii a dalších asijských zemích, opice přímo týrali a natáčeli to na videa. Další, často ze Západu, pak platili za to, aby mohli ta videa vidět, a taky si dopředu objednávali, jaký způsob mučení chtějí vidět.

Matka se synem dostala od soudu podmíněný trest za týrání zvířat. V bytě chovali přes 40 koček

Číst článek

Novináři se v utajení dostali do jedné z hlavních skupin těchto sadistů na telegramu a objevili tak stovky zákazníků z USA, Británie a dalších zemí, kteří platili Indonésanům za to, aby týrali a zabíjeli mláďata makaka jávského.

V komunikaci vymýšleli extrémní způsoby mučení a výsledná videa byla často opravdu hodně drsná. Lidé třeba opicemi mlátili o zeď nebo jim vydloubávali oči, což jsou ještě mírnější formy mučení.

Se zjištěními novinářů už pracuje i policie a úřady, na celém světě už stíhají nejméně 20 lidí a vyšetřují další případy mučení. Podobných sítí je podle BBC na internetu mnohem víc.

Klíčový distributor videí ve Spojených státech, známý pod přezdívkou „Král mučení“, vlastním jménem Mike McCartney, poskytl BBC rozhovor. Popsal tam, jak poprvé náhodou narazil na video, kde někdo trápil opičí mládě, a pak mu začal prohlížeč nabízet další a stále drsnější videa.

Přelomový rozsudek o otravě orlů: hlavním důkazem bylo nalezení zakázaných jedů ve sklepě pachatele

Číst článek

Na jedné skupině na telegramu narazil na anketu. „Chcete, abychom použili kladivo? Chcete kleště? Šroubovák? Jak staré má mládě být?“ Výsledná videa mu připadala zábavná.

BBC řekl, že v té době prožíval sám těžké období a týrání a utrpení jiných tvorů, navíc tak moc podobných lidem, mu dělalo dobře. Po čase se ale rozhodl na týrání sám vydělávat a vytvořil si vlastní kanál na telegramu.

BBC také identifikovala další dva klíčové podezřelé, které už vyšetřuje americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti, Stacey Storeyovou, čtyřicátnici a babičku z Alabamy, která byla v komunitě známá jako „Sadistka“, a vůdce přezdívaného Mr. Ape neboli pan Op.

Zatýkalo se taky v Indonésii, jeden z tamních tyranů se reportérovi BBC svěřil, že je to skvělá práce, která ho baví a za rok mu už vydělala na auto. Dostal tři roky vězní.

Kateřina Schmiedová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme