Rozhovory nejsou improvizované, naopak se na ně pečlivě připravuji. Jsou pro mě zkouškou komunikace s lidmi, která mně vždy dělala problémy, popisuje Špaček.
„Zanedbalo to několik posledních vedení Prahy. Patnáct let vidíme, jaká je demografická křivka, a tomu měla být přizpůsobena infrastruktura,“ kritizuje Vladimír Balaš.
Po lednovém rozmrazení se politikům zvedly platy téměř o 13 procent. S návrhy na zmrazení platů politiků často přicházejí populisté, opoziční strany nebo sněmovní nováčci.
Práce novinářů je založena na důvěře posluchačů, čtenářů a diváků – měří ale média všem stejně? Hosté podcastu Chyba systému reflektují chování médií, mimo jiné během nedávných prezidentských voleb.
„Když ředitel nastupoval, tak naše oddělení velmi chválil. Od Vánoc se ale postoj vedení k naší práci výrazně změnil a začali jsme mít problémy,“ popisuje Václav Sixta.
„Když bude jen pršet nebo bude ten sníh rychle odtávat, jako se to stalo několikrát v průběhu letošní zimy, tak nebudeme mít zásoby vláhy, které by se doplňovaly během jara,“ říká Míková.
Statisíce lidí v Izraeli protestují proti reformě justice prosazované vládou Benjamina Netanjahua. Nabízené ústupky mají podle Ireny Kalhousové jen uchlácholit veřejnost.
Rusko si činí nárok na Luhanskou a Doněckou oblast a Bachmut považuje za integrální součást svého teritoria. Naopak pro Ukrajince jde o symbol obrany území a snah o vytlačení ruských okupantů.
„Každý, kdo napíše nějaký komentář na sociálních sítích, tak bude stíhaný, ale jen z jednoho se udělá odstrašující případ," popisuje, jak vypadají represe proti ruské opozici.
Podstata současného extremismu je podle politologa Michala do značné míry podobná té z 90. let. Pozitivní roli by podle něj mohl sehrát nový prezident Petr Pavel.
Například paracetamol se vyrábí jen v Číně, a to především z ekonomických důvodů. Podzimní nedostatek léků podle Fuska zapříčinilo zrušení covidových restrikcí v Číně.
Díky internetu a moderním technologiím dnes řada lidí získává informace primárně ze sociálních sítí. S tím přichází i rozvoj podcastů. O Vinohradské 12 mluví jeho autor Matěj Skalický v rozhovoru.
„Tu éru lze zhodnotit jako vyhrocení určitého extrému, který už delší dobu panuje mezi tím, jak je úřad prezidenta chápán a tím, co stanovuje Ústava,“ uvádí ústavní právník Aleš Gerloch.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže může díky novele zákona o významné tržní síle kontrolovat stovky subjektů od zemědělců přes potravináře až po obchodníky.
Radní by chtěl zachovat výdaje na kulturu ve stejné výši jako v minulých letech, tedy okolo 380 milionů korun, a pokročit v investicích do Vinohradského divadla a přístavby Kongresového paláce.
V Rusku také stále zůstávají mnohé západní společnosti. Těm jde podle Švejnara jednak o peníze, zároveň se ale obávají toho, aby jim Rusko neznárodnilo jejich majetek.
Škody na lesních porostech se odhadují zhruba na čtyři miliardy korun. Životní prostředí není stav zvěře schopno unést, vznikají ekologické a ekonomické škody.
Obavy u českých občanů podle Černého pramení z frustrace. „Desetina populace má mnohočetné exekuce a stát je nechce pustit do nějakého rozumného oddlužení,“ soudí.
„Někteří politici ještě v roce 2023 vykládají, kolik musíme vyprodukovat lakýrníků, svářečů a pracovníků pro CNC stroje. To je neuvěřitelné a nikde jinde jsem to neslyšel. Je to nesmysl,“ číká Kania.