Hlavním požadavkem protestujících je návrat mužů z fronty. Ženám Rusů povolaných do zbraně se totiž nelíbí, že služba v armádě není u mobilizovaných časově ohraničená.
Na místě nebylo nalezeno žádné výbušné zařízení, uvádí deník The New York Times. Guvernérka státu New York prohlásila, že „se zatím nenašla žádná známka teroristické aktivity, ale vše se může změnit“.
Poradce izraelského premiéra vyjádřil soucit s těmi, kteří mají mezi rukojmími mužské blízké, ale řekl, že rozhodnutí muselo padnout. Na posledním místě budou při výměně zřejmě vojáci.
„Stávkovat bude například více než padesát procent škol a bude to celodenní stávka,“ řekl ve vysílání Radiožurnálu předseda konfederace Josef Středula.
„I když v posledních letech, zejména díky pandemii covidu a celkovému ochlazení ekonomiky, jsme zažili i meziroční mírné snížení emise, stál se drží podstatně výš, než by bylo potřeba,“ tvrdí Trnka.
„Pracujeme na tom, aby si politici uvědomili, že by mělo jít pro stát o prioritu. A podobně jako v dalších vyspělých zemích na západ od nás by těmto rodinám měli pomoct,“ uzavírá Vlček.
„Jsem rád, že byla oceněna práce celého Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných,“ řekl ve speciálním vysílání Radiožurnálu disident Jan Litomiský, který večer převezme Cenu Paměti národa.
„Společnost je z historie nepoučitelná. V politice se trochu vracíme do první republiky, kdy politické strany vládnou, ale je otázkou, jestli mají nějaké hodnoty,“ podotkl historik pro Radiožurnál.
Izraelská armáda v úterý informovala, že Hamás „s velkou pravděpodobností“ drží rukojmí v nemocnici Šifá, v jejímž podzemí má podle izraelské tajné služby hnutí strategický úkryt.
Spojené státy podle íránského prezidenta Ebráhíma Raísího poslaly jasný vzkaz „ose odporu“ na bitevním poli. „Zločiny sionistického režimu mohou všechny donutit k akci,“ uvedl.
„Hrála jsem večer hru, když mi přišla od neznámého profilu zpráva o tom, že po internetu koluje moje nahá fotografie,“ popisuje dvaadvacetiletá Simona. Nikdy ji však nevyfotila, šlo o tzv. „deepfake“.
Namísto podpory pozoruje ukrajinská poslankyně Jelizaveta Jašková, jak se z Ukrajiny stává politický nástroj pro představitele ostatních zemí. „Jsem pesimistická,“ řekla deníku The New York Times.
Česká velvyslankyně uvedla, že komerční lety z Izraele jsou téměř nedostupné. Problémy měla také Zuzana z Brna. Podle ní jsou letecká spojení přetížená a letenky prakticky nelze sehnat.
„Bomby padají všude. Lidé se evakuují z jednoho místa na druhé, nikdo pořádně neví, kde Izraelci udeří příště. Mimochodem, občas Izrael na některé oblasti útočí bez předchozího varování,“ přibližuje.
Podle agentury Reuters to ukazuje, že se ruské vedení snaží dát najevo, že získalo kontrolu nad žoldnéřskou skupinou, která se v červnu neúspěšně pokusila provést ozbrojenou vzpouru.