Slavia zaváhání Plzně nevyužila a nečekaně padla v Budějovicích. Bohemians prodloužili trápení Liberce

Fotbalisté pražské Slavie ve 22. kole první ligy překvapivě prohráli v Českých Budějovicích 0:1 a v čele tabulky mají jednobodový náskok na Plzeň, která v sobotu jen remizovala 1:1 s Olomoucí. Bohemians vezou tři body z Liberce po výhře 3:1. Slovácko se po vítězství 2:1 nad Mladou Boleslaví vyhouplo na čtvrté místo.

České Budějovice Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Benjamin Čolič a Qadri Adediran se radují z vítězného gólu v zápase proti Slavii | Zdroj: ČTK

Utkání v Budějovicích rozhodl v 68. minutě střídající Nigerijec Quadri Adediran premiérovým gólem v české lize.

Slavia v nejvyšší soutěži prohrála po 10 zápasech a poprvé od říjnové porážky 0:2 v Olomouci. Dynamo porazilo vršovický tým po 10 ligových utkáních a v tabulce je třinácté.

První poločas nabídl minimum pohledných akcí a prakticky žádnou nebezpečnou situaci. Pokud se slávistický favorit dostal do nadějnější situace, většinou ji dokázal zlikvidovat spolehlivě hrající českobudějovický kapitán Králik.

Tempo zápasu se změnilo po přestávce. Slavia poslala do hry dva střídající hráče Van Burena a Ševčíka a začala být výrazně aktivnější. V 53. minutě právě Van Buren připravil míč pro Olayinku, jehož šanci ale zlikvidoval domácí brankář Šípoš.

Plzeň opět zaváhala a na vedoucí Slavii ztrácí bod, prohra se Spartou vyhnala z teplické lavičky Jarošíka

Jihočeši se prakticky celých prvních 20 minut druhého poločasu museli bránit. Přesto trenéři Dynama v 63. minutě stáhli defenzivního záložníka Čavoše a místo něj poslali do hry Adedirana. Dvaadvacetiletý útočník se pak v 68. minutě odvděčil povedenou akcí. Adediran si našel přihrávku od Hory, ve sprinterském souboji předčil Ousoua a vystřelil přesně k tyči, od níž se míč odrazil za brankáře Koláře.

Pražský tým navíc mohl o chvíli později inkasovat podruhé. Ale Kolář po závaru další střelu Adedirana vytlačil na roh. Hosté se v závěru tlačili do ofenzivy, kterou mají s 63 góly jasně nejlepší v lize, ale žádnou vyloženou šanci si už nevypracovali. Slávisté tak po remíze 1:1 v Teplicích venku podruhé za sebou zaváhali.

Liberec vs. Bohemians

Fotbalisté Bohemians 1905 zvítězili ve 22. kole první ligy v Liberci 3:1. Pražany poslal do vedení v 16. minutě po sporném gólu z hranice ofsajdu Václav Drchal a další dvě branky „Klokanů“ přidal bývalý ofenzivní univerzál Slovanu Jan Matoušek. Za domácí na průběžných 1:2 snížil v 54. minutě Filip Prebsl.

Bohemians ve 21. ligovém utkání v Liberci v samostatné historii poprvé zvítězili. Pražané naplno bodovali po třech kolech a posunuli se do elitní šestky tabulky. Naopak Slovan v lize čtyřikrát po sobě nezvítězil, z toho třikrát prohrál a je devátý.

Slovácko - Mladá Boleslav

Fotbalisté Slovácka porazili Mladou Boleslav 2:1 a vyhoupli se na čtvrtou příčku tabulky. Za domácí otevřel skóre Vlasij Sinjavskij, ještě v úvodním dějství vyrovnal Lamin Jawo. Plný bodový zisk vystřelil celku z Uherského Hradiště kapitán Michal Kadlec po Sinjavského asistenci.

Svěřenci trenéra Martina Svědíka zvítězili po dvou soutěžních prohrách a v nejvyšší soutěži bodovali v šestém z posledních sedmi utkání. Naopak Středočeši nevyhráli páté ze šesti jarních kol a patří jim osmá pozice.

V příštím kole nejvyšší domácí fotbalové soutěže proti sobě nastoupí vedoucí Slavia proti druhé Viktorii Plzeň. Hrát se bude v pražském Edenu a vzhledem k jednobodovému rozdílu mezi soupeři půjde o přímý souboj o první místo.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 5. 3. 2023)