Hertl a Kaut si připsali asistence v zápase proti Edmontonu. Prohru ale odvrátit nedokázali

Čeští hokejoví útočníci Tomáš Hertl a Martin Kaut asistencemi neodvrátili prohru San Jose 4:5 v prodloužení s Edmontonem. Sharks prohráli posedmé v řadě a z posledního místa Západní konference ztrácí bod na 15. Chicago. Gólman Calgary Daniel Vladař v zápase s Los Angeles nahradil za stavu 1:6 Jacoba Markströma a odchytal třetí třetinu. Inkasoval dvě branky z 13 střel a neodvrátil debakl Flames 2:8.

New York (Aktualizováno: 9:09 21. 3. 2023) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

San Jose Sharks proti Edmontonu

Sharks prohráli posedmé v řadě a z posledního místa Západní konference ztrácí bod na 15. Chicago | Zdroj: Reuters

Hertl byl v úvodu zápasu u všeho důležitého. Po minutě a 13 vteřinách hry se radoval z gólu, rozhodčí ale jeho trefu kvůli ofsajdu při přechodu do útočného pásma neuznali. O čtyři minuty později se devětadvacetiletý český útočník bodového zápisu dočkal.

Z pravého kruhu vystřelil na branku Edmontonu a z dorážky poslal San Jose do vedení Alexander Barabanov.

Kaut svůj druhý bod v sezoně zaznamenal ve 35. minutě, kdy se zapojil do akce před brankou Erika Karlssona. Švédský obránce svým druhým gólem v zápase poslal Sharks do vedení 4:3, Oilers ale ve třetí části srovnali a 15 sekund před koncem prodloužení rozhodl o jejich výhře Daniel Nurse.

„Kluci si často dělají legraci, že se dostávám do šancí a pak je nedokážu proměňovat. Jsem rád, že se mi to dneska povedlo,“ řekl střelec rozhodujícího gólu.

„Líbila se mi vůle, se kterou jsme šli za vítězstvím. Dokázali jsme to zlomit, i když brankář soupeře odchytal skvělý zápas. První dvě třetiny nám nevyšly podle představ, musím hráče pochválit, že i přesto dokázali dovést utkání ke dvěma bodům,“ řekl trenér Edmontonu Jay Woodcroft.

Další zápasy

Detroit podlehl Floridě 2:5 a ztratil body potřetí za sebou. Brankou a dvěma asistencemi se pod výhru Panthers podepsal Matthew Tkachuk. České duo v dresu Red Wings Filip Zadina, Dominik Kubalík popáté za sebou vyšlo bodově naprázdno. Florida vyhrála potřetí za sebou a posunula se na osmou příčku Východní konference bod před Pittsburgh.

Chytil nastartoval v NHL demolici Nashvillu. Dařilo se i Vaněčkovi, který pomohl k výhře nad Tampou Bay

Penguins podlehli Ottawě 1:2. Hlavní podíl na výhře Senators měl gólman Dylan Ferguson, jenž při své premiéře v NHL kryl 48 střel. Vítěznou branku vstřelil v 58. minutě Drake Batherson.

Do skvělé formy se v posledních zápasech dostalo Colorado. Obhájci titulu porazili Chicago 5:0 a vyhráli pošesté v řadě. Alexandar Georgijev udržel pátou nulu v ročníku a společně s Iljou Sorokinem a Darcym Kuemperem má nejvíc čistých kont v NHL.

NHL

Pittsburgh - Ottawa 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 55. Rakell - 17. Chabot, 58. Batherson. Střely na branku: 49:21. Diváci: 17 080. Hvězdy zápasu: 1. Ferguson, 2. Batherson (oba Ottawa), 3. Rakell (Pittsburgh).

Detroit - Florida 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Branky: 15. P. Suter, 48. Larkin - 13. a 59. Verhaeghe, 8. M. Tkachuk, 32. Forsling, 57. E. Staal. Střely na branku: 22:25. Diváci: 15 198. Hvězdy zápasu: 1. Tkachuk, 2. Bennett, 3. Forsling (všichni Florida).

Los Angeles - Calgary 8:2 (4:0, 2:1, 2:1)
Branky: 9. a 56. Grundström, 29. a 33. Kempe, 12. Doughty, 13. Vilardi, 16. Arvidsson, 53. M. Anderson - 21. Toffoli, 50. Hanifin. Střely na branku: 39:18. Daniel Vladař odchytal za Calgary 20 minut, inkasoval dvě branky z 13 střel a úspěšnost zákroků měl 84,6 procenta. Diváci: 16 404. Hvězdy zápasu: 1. Kempe, 2. Kopitar, 3. Byfield (všichni Los Angeles).

Edmonton - San Jose 5:4 v prodl. (1:1, 2:3, 1:0 - 1:0)
Branky: 32. a 57. Ekholm, 8. Bjugstad, 21. Yamamoto, 65. Nurse - 31. a 35. E. Karlsson (na druhou Kaut), 6. Barabanov (Hertl), 29. Lorentz. Střely na branku: 51:32. Diváci: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. Ekholm (Edmonton), 2. Karlsson (San Jose), 3. Nurse (Edmonton).

Colorado - Chicago 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky: 27. a 54. Malgin, 3. MacDermid, 31. Rantanen, 54. L. O'Connor. Střely na branku: 32:27. Diváci: 18 121. Hvězdy zápasu: 1. Georgijev, 2. Malgin, 3. MacDermid (všichni Colorado).