Chytil nastartoval v NHL demolici Nashvillu. Dařilo se i Vaněčkovi, který pomohl k výhře nad Tampou Bay

Hokejisté Bostonu v NHL zvítězili na ledě Buffala vysoko 7:0. Na výhře nejlepšího celku zámořské soutěže se jedním gólem podílel David Pastrňák a asistenci si připsal Jakub Zbořil. Pátou branku v sedmém zápase za St. Louis dal Jakub Vrána. Blues i díky jeho příspěvku porazili Winnipeg 3:0. Prosadil se také Filip Chytil, jenž svou 20. trefou v ročníku nastartoval demolici Nashvillu.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filip Chytil a Dante Fabbro

Filip Chytil a Dante Fabbro | Foto: Bryan Woolston | Zdroj: ČTK / AP

Bruins za výhrou vykročili už v první třetině, kterou vyhráli 3:0. V desáté minutě zvýšil na 2:0 Hathaway, kterému přihrál Zbořil. Pátou branku Bostonu přidal v 51. minutě při přesilové hře Pastrňák.

Pastrňák se gólem podílel na drtivém vítězství, jeho Boston porazil Buffalo 7:0

Hvězdný český útočník vstřelil 48. branku v tomto ročníku a na kontě má už 93 bodů. Lepší jsou v kanadském bodování jen Connor McDavid (58+76) a Leon Draisaitl z Edmontonu (44+60) a Nikita Kučerov z Tampy Bay (27+72).

Vrána v novém angažmá pokračuje v pravidelném sběru bodů. Proti Winnipegu si v 52. minutě najel mezi obránce, převzal šikovnou žabičku Kasperiho Kapanena a v samostatném úniku zvýšil na konečných 3:0 pro St. Louis. Český útočník po výměně z Detroitu vstřelil pátou branku a zaznamenal šestý bod.

Filip Chytil dal první gól hokejistů New York Rangers při výhře 7:0 nad Nashvillem a poprvé v kariéře překonal hranici 20 tref. Český útočník ve třetí minutě nabral rychlost ve vlastním obranném pásmu, projel až do toho útočného, kde se šikovně zbavil dvou obránců a skvělou individuální akci zakončil střelou nad lapačku Kevina Lankinena.

Rangers o vysoké výhře rozhodli již v první třetině, v níž přidali dalších pět branek a vyhráli jí 6:0. Čtyři body za dva góly a stejný počet asistencí během úvodní dvacetiminutovky nasbíral obránce K'Andre Miller. Třemi body (1+2) se blýskl nejproduktivnější hráč Rangers Artěmij Panarin. Slovenský brankář Jaroslav Halák kryl 22 střel a vychytal první čisté konto v ročníku.

Dařilo se také Vítkovi Vaněčkovi, který v zápase s Tampou Bay zneškodnil 20 střeleckých pokusů a pomohl New Jersey k výhře 5:2. Obrat Devils z 0:2 na 5:2 řídil třígólový Jesper Bratt. Ondřej Palát posedmé za sebou nebodoval.

Výsledky NHL

Buffalo - Boston 0:7 (0:3, 0:1, 0:3)
Branky: 1. Bergeron, 10. Hathaway (Zbořil), 12. DeBrusk, 28. Lindholm, 51. Pastrňák, 52. Coyle, 58. McAvoy. Střely na branku: 26:26. Diváci: 19 070. Hvězdy zápasu: 1. DeBrusk, 2. Bergeron, 3. Swayman (všichni Boston).

Minnesota - Washington 5:3 (2:0, 1:1, 2:2)
Branky: 1., 5. a 54. Boldy, 31. Reaves, 44. Duhaime - 26. a 53. Ovečkin, 57. Strome. Střely na branku: 40:36. Diváci: 19 231. Hvězdy zápasu: 1. Boldy, 2. Johansson (oba Minnesota), 3. Ovečkin (Washington).

Vegas - Columbus 7:2 (1:0, 4:1, 2:1)
Branky: 37. a 52. Eichel, 6. Kessel, 31. Eichel, 33. Dorofejev, 37. Whitecloud, 45. Cotte - 21. Marčenko, 58. L. Foudy. Střely na branku: 41:37. Jiří Patera za Vegas odchytal celý zápas, inkasoval dvě branky z 37 střel a úspěšnost zákroků měl 94,6 procenta. Diváci: 18 004. Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. Pietrangelo, 3. Patera (všichni Vegas).

Anaheim - Vancouver 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 54. R. Strome - 10. J. Miller, 22. E. Pettersson. Střely na branku: 18.40. Diváci: 14 842. Hvězdy zápasu: 1. E. Pettersson, 2. Q. Hughes (oba Vancouver), 3. Gibson (Anaheim).

NY Rangers - Nashville 7:0 (6:0, 1:0, 0:0)
Branky: 10. a 14. K. Miller, 3. Chytil, 8. Zibanejad, 9. Motte, 11. Panarin, 30. Kreider. Střely na branku: 34:22. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. K. Miller, 2. Halák, 3. Panarin (všichni NY Rangers).

St. Louis - Winnipeg 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 5. Kapanen, 31. N. Walker, 52. Vrána. Střely na branku: 17:34. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. Hofer, 2. Kapanen, 3. Vrána (všichni St. Louis).

Tampa Bay - New Jersey 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)
Branky: 4. Kučerov, 27. Killorn - 27., 30. a 60. Bratt, 33. Hischier, 50. N. Foote. Střely na branku: 24:39. Vítek Vaněček odchytal za New Jersey celý zápas, inkasoval dvě branky z 24 střel a úspěšnost zákroků měl 91,7 procenta. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Bratt, 2. Hischier (oba New Jersey), 3. Kučerov (Tampa Bay).